Värsked Pärnu uudised

Tantsu- ja võimlemisõpetaja Inna Sulg julgustab oma keha tunnetama 

Linnaleht, 12. november 2015, 16:42
Tunnustatud tantsuõpetaja Inna Sulg rõhutab inimkehale tervikliku lähenemise ja keha tunnetamise tähtsust.  Eesti Tantsuhariduse Liit
Eesti Tantsuhariduse Liidu juba viiendat aastat välja antava Gerd Neggo nimelise tantsuõpetaja stipendiumi pälvis tänavu Inna Sulg.

Kauaaegne tantsuõpetaja Sulg on toonud liikumise fookusse terviklikku lähenemist nõudva inimkeha ja selle tähtsuse ning keha enda tarkuse usaldamise ehk „targa keha” kontseptsiooni, on preemia väljaandjad tema valituks osutumise kohta öelnud.

Sule Pärnus tegutsevas stuudios, Inna Sule esinemiskunsti koolis juhendab ta tantsutunde, pakub võimlemistreeninguid eakatele, lapseootel ja sünnitanud naistele ning tegeleb ka süvalihaste treeninguga. Süvalihaste treeningul kasutab ta harjutusi, mis aitavad leevendada lihasepingeid ja parandada keha liikuvust. Intensiivsete jõuharjutustega lihaseid ei koormata, kuid ometi antakse tööd lihastele, mis luid-liigeseid toetavad ja keha õiges asendis hoiavad. Süvalihaste treeningute kaudu on võimalik täiskasvanute, sealhulgas eakate liigesehädasid ära hoida või leevendada.

Tantsukinesioloogia ja -anatoomia vallas hinnatud asjatundja töötab õppejõuna Tallinna ülikoolis, varem on ta töötanud Tartu ülikooli Viljandi kultuuriakadeemias. Ta on tõlkinud eesti keelde ja jaganud õppematerjalidena keha ja tervise teemalisi teadusartikleid ning korraldanud konverentse.

Gerd Neggo nimeline stipendium loodi 2011. aastal selleks, et tunnustada oma tööle pühendunud tantsuõpetajat, kes on sisukas, isikupärane, mõjutanud oma tööga Eesti tantsuelu ning viinud edasi tantsu- ja liikumiskultuuri, olles eeskujuks nii õpilastele kui ka kolleegidele. Iga-aastase stipendiumi on varem pälvinud Raido Mägi, Rene Nõmmik, Anne Tamm-Kivimets ja Anu Ruusmaa. Stipendiumi rahastatakse Kultuurkapitali rahvakultuuri sihtkapitalist.

Novembri algul anti Inna Sulele kätte teinegi tunnustus – Pärnu aasta terviseedendaja tiitel.

PÄEVATOIMETAJA

+372 614 4181
linnaleht@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee