Tarbija

Lemmiklooma haigekassat asendab kindlustus  (3)

Linnaleht, 5. november 2015, 16:54
Loomaarst Tiina Toometi sõnul võivad lemmiklooma ravimise hinnad murest lähtudes kujuneda üsna kalliks. Foto: Oleg Hartsenko
Loomaarst ja omanimelise loomakliiniku omanik Tiina Toomet soovitab kõikidel loomaomanikel tõsiselt kaaluda lemmikloomade kindlustamist, et ootamatuste korral saaks loom parimat abi ning omanik ei peaks muretsema ega otsuseid langetama ravi hinnast lähtudes.

„Lemmikloomadel haigekassat ei ole, kuid ka loomad haigestuvad ootamatult ja satuvad õnnetustesse,” tõdeb ta. „Koerad võivad vigastada käppa klaasikilluga, neelata alla mõne söömiseks sobimatu mänguasja või jääb turult ostetud kondi kiud soolestikku pidama. Loomaarstil on palju lihtsam ravida kindlustatud looma, sest siis ei pea tegema ravis raha tõttu järeleandmisi. Kindlustamine võtab ühe mure vähemaks nii omanikult kui ka arstilt,” märgib Toomet.

Kindlustusfirma If kahjukäsitleja Krista Tamme sõnul on Eestis hakatud lemmikloomi rohkem kindlustama. „Kindlustada saab nii tõu- kui ka segaverelisi koeri ja kasse vanuses neli kuud kuni kaheksa aastat. Kindlustusvõtja peab elama Eestis, lemmikloom peab olema terve, nõuetekohaselt vaktsineeritud ja mikrokiibiga märgistatud,” selgitab Tamm.

Kindlustada saab lemmiklooma hukkumise, varguse, kadumise ja ravimisest tekkivate kulude vastu. Teenistus- või jahikoertel on võimalik kindlustada ka väärtuse vähenemist. Vastutuskindlustus aitab katta kahjukulusid, mis tekivad looma käitumise tagajärjel. „On olnud juhuseid, kui lemmikloom on rünnanud naabri kassi, rikkunud hinnalise mantli või on koer ketist lahti tõmmanud, tänavale jooksnud ja avarii põhjustanud,” lisab Tamm.

3 KOMMENTAARI

m
Miina 8. november 2015, 23:26
Ärge ajage naerma! Segaverelise puhul maksab kindlustus maksimaalselt 300 eurot. Kas te üldse teate, palju üks kallim arstivisiit maksma võib minna? Viimati läks meil kõhulahtisuse ravi 400 eurot.
NB: tänu Tiina Toometi kliinikule oleks koer peaaegu surnud!
i
Iff kindlustusele 5. november 2015, 22:02
Miks käib jutt ainult kassidest ja koertert? Kas hobune polegi Eestis koduloom?
Loe kõiki (3)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
linnaleht@linnaleht.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee