Värsked Tallinna uudised

Tallinn muudab Viru tänava jalakäijate alaks (10)

Toimetas Geidi Raud, 3. november 2015, 10:10
Foto: Andres Putting / Ekspress Meedia
Tallinna linn alustas laiaulatusliku sõidutee ja kõnniteede rekonstrueerimise projektiga vanalinnas, eesmärgiga muuta Viru tänav, Kuninga tänav ning Vanaturu tänav jalakäijate liikumise alaks. 

Abilinnapea Kalle Klandorfi sõnul jätkatakse Viru, Kuninga ja Vanaturu rekonstrueerimisega Harju ning Kullassepa tänavatel alustatud jalakäijate tänavate rajamist vanalinna.

"Tööde käigus viiakse sõidutee ja kõnnitee ühele tasandile osa tänavast suletakse autoliiklusele ning rekonstrueeritakse tänavaalused kommunikatsioonid," ütles Klandorf Raepressi vahendusel

Rekonstrueeritava tänavalõigus pikkus on 480 meetrit. Ehitustööde lepinguline maksumus on 3,4 miljonit eurot, millest AS Tallinna Vesi finantseerib 400 000 eurot ning Elektrilevi OÜ 240 000 eurot. Ülejäänud summa kaetakse Tallinna linna eelarvest.

Tööde teostajaks on Tallinna Teede AS. Hankelepingu kohaselt kestavad tööd järgmise aasta novembri lõpuni.

Tööperioodil tuleb töövõtjal tagada elanike juurdepääs kodudele, äritegevuseks vajaliku logistika toimimine ja olmejäätmete väljaveo võimalus. Tööde tegemise ajal võib esineda lühiajalisi liigipääsu piiranguid millest teavitatakse nii piirkonna elanikke kui ärisid eraldi.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
linnaleht@linnaleht.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee