Värsked Pärnu uudised

Pärnus otsitakse ideid, kuidas edendada jooksuturismi (1)

Linnaleht, 22. oktoober 2015, 17:25
Eesti jooksukultuuri eestvedaja ning MTÜ Elujooks juhatuse esimees Kristjan Puusild kutsub kaasa mõtlema, kuidas Eestisse rohkem jooksuturiste meelitada.  MTÜ Elujooks
MTÜ Elujooks korraldab sel laupäeval Pärnus mõttetalgud teemal „Jooksuturismiga Eesti maailmakaardile”.

Üritusel soovitakse leida ideid, kuidas reklaamida Eestit kui jooksuturismi sihtkohta. MTÜ Elujooks juhatuse esimehe Kristjan Puusilla arvates on sügis just õige aeg jooksuturismi mõttetalgud korraldada, sest enamik tänavustest jooksuüritustest on peetud ja tehakse plaane uueks hooajaks.

„Jooksuturism kogub maailmas järjest enam populaarsust. Paljud maratoonarid ja ultrajooksjad reisivad üle maailma selleks, et osaleda unikaalsetel jooksusündmustel, kogeda midagi uut ja võimast. Eestil on jooksuturistile pakkuda mitmekülgset keskkonda: joosta saab nii metsas, rabas kui ka linnas, olemas on väga hea riigimetsa majandamise keskuse matkateede ja tervet riiki kattev turismiasutuste võrgustik ning juba praegu korraldatakse kõrgetasemelisi spordiüritusi,” ütles Puusild. Mõttetalgutele on tema sõnul oodatud inimesed, kes näevad Eestil selles turismiharus potentsiaali ja soovivad aidata seda valdkonda arendada.

Mõttetalgute päeval jagavad oma teadmisi ja kogemusi Eesti jooksuturismist esinejad Tallinna ülikoolist, riigimetsa majandamise keskusest, Tartu ülikooli Pärnu kolledžist ja Spordiürituste Korraldamise Klubist. Ettekannetele järgnevad arutelud töörühmades.

Mõttetalgud algavad Estonia spaas 24. oktoobril kell 10.30. Talgulised saavad end kirja panna ürituse Facebooki lehel.

1 KOMMENTAAR

k
Kas 22. oktoober 2015, 22:55
teil millegi kasulikuga oma aega sisustada pole või soovite lihtsa halleluujaga projektirahadega läbi elu purjetada?
Tehke ise mingit ühiskonnale...
(loe edasi)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 614 4181
linnaleht@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee