Värsked Tallinna uudised

Tallinn valis endale uued esindusveinid (8)

Õhtuleht.ee, 21. oktoober 2015, 17:43
Foto: Meelis Tomson
Tallinn korraldas uute esindusveinide valimiseks konkursi, uuendusena valiti seekord pidulike sündmuste tarvis lisaks punasele ja valgele veinile ka vahuvein.

Linnaveini valimiseks moodustas Tallinna Linnakantselei koostöös Eesti Sommeljeede Assotsiatsiooniga degustatsioonikomisjoni, mida juhtis Eesti esisommeljee Kristjan Markii, edastas Raepress.

Konkursil osalenud 22 valgest veinist osutus võitjaks Weisser Burgunder, 2014, P. J. Valckenberg, Rheinhessen, Saksamaa. Maaletooja - A/S Liviko.

Punastest veinidest tunnistati 25 konkurendi seast parimaks Douro Tinto, 2013 ja Castello d´Alba, Douro, Portugal. Maaletooja - OÜ Vinorama.

Esmakordselt valiti seekord ka "vahutav linnavein". Valikuks pakuti 18 vahuveini erinevatest riikidest, enim oli pakutud Prosecco't Itaaliast ja Cava't Hispaaniast. Võitjaks tuli Cremant de Luxembourg Brut, Desom, Luksemburg. Maaletooja - Tridens A/S.

Nii punasel kui valgel linnaveinil on spetsiaalselt kujundatud esisilt ning vahuveinil kaelasilt, mille on kujundanud Helmet Raja.

Tallinna linnal on saanud traditsiooniks valida iga 3-4 aasta tagant konkursi korras uus linnavein. Konkursi korraldamise eemärgiks on leida eriliselt kujundatud etiketiga, parima hinna ja kvaliteedi suhtega kvaliteetvein, mida vastuvõttudel pakkuda ning linna külalistele kinkida.

Linnaveini valimine toimus neljandat korda. Konkursile kutsuti kõik suuremad veinide maaletoojad, kutse võttis vastu 14. Maitsmisele tuli ühtekokku 25 punast, 22 valget ja 18 vahuveini.

Samal teemal

11. oktoober 2015, 12:05
GALERII | Liviko pidas kliendipidu
30. oktoober 2011, 12:18
Baltimaade parim sommeljee on eestlane Kristjan Peäske

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee