Värsked Tallinna uudised

Galerii on täiendamisel!

GALERII | KESKAEG ON TAGASI? Pagulastevastased liikusid tõrvikutega Toompeale meelt avaldama (98)

Õhtuleht.ee, 14. oktoober 2015, 09:27
Meeleavaldajad kogunesid Saksamaa saatkonna ees, et üheskoos Toompeale liikuda.Foto: Teet Malsroos
Tallinnas Toompeal toimub täna immigratsioonivastane meeleavaldus, mille korraldajate sõnul on nende oluliseks sõnumiks see, et Eesti riigi piir peab olema kaitstud.

Saksa saatkonna juurest Toompeale liikuvat rongkäiku pildistava Õhtulehe fotograafi sõnul oli ühel inimesel kaasas ka hang, kuid politsei käskis selle käest panna, sest tegu on terariistaga. Lisaks on mõned meeleavaldajad süüdanud ka tõrvikud.

Samal teemal

Kella 11.40 ajal hakkas kolonn liikuma ja kõige ees sõitis muusik Joel Steinfeldt kollasel võrril. Meeleavaldajatel on kaasas plakatid, millest paljudel selgelt pagulastevastased sõnumid: "Võõra näo ja keele päralt kambrid ja väravad", "Sööda hunti palju tahad, ikka vaatab metsa poole", "Tahan ka pagulaseks. Keeleõpet ei vaja. Oodatud muud kokkulepped", "Eesti pole selleks valmis" ja "Piir kontrolli alla! Piirivalvur ärka!".

Kella 12.10 ajal jõudis rongkäik Vabaduse väljakule ja kella 12.20 paiku Toompeale. Seal ootas kolonni ees sadu meeleavaldajaid, kes saabujaid rõõmsate hõisetega tervitasid. Seal liitusid meeleavaldajatega ka EKRE juhtfiguurid Mart ja Martin Helme.

Miitingul nõutakse, et riiklikult tähtis küsimus nagu immigratsioon, peab olema ja jääma meie enda kontrolli alla, vahendas ERR-i uudisteportaal teleuudiseid.

Meeleavaldust korraldab Sihtasutus Euroopa Rahvusrinne, oma panuse annavad erinevad Facebooki kommuunid, Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) ning Rahva Ühtsuse Erakond (RÜE).

Korraldajad kutsuvad üles pidama kinni protestiaktsioonide heast tavast, avalikust korrast ja mitte alluma võimalikele provokatsioonidele.

98 KOMMENTAARI

h
helle 17. oktoober 2015, 13:18
toimetaja on vist taas purjus. miiting oli keskaja tagasituleku VASTU, mitte poolt:))) mis haridus on toimetajal? kas samuti keskaegne? aga pigem on toimetaja siiski fashistliku rassistliku kuritegeliku ISlSst ja terrorismi poolt oleva süsteemi poolt kinnimakstud, et asju sellises valguses näitab.
t
Tapa kommunist 15. oktoober 2015, 20:23
Muidugi on keskaeg tagasi, koos pagulastega tuli teine. Muslimid elavad ju keskajas. Neil ju alles viieteistkümnenda sajandi algus.
Loe kõiki (98)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
linnaleht@linnaleht.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee