Värsked Tallinna uudised

ÕHTULEHE VIDEO | UMMIKUD KALAMAJAS: Niine tänava liikluskorraldus pahandab juhte (20)

Liis Vaksmann, 7. oktoober 2015, 17:05
Foto: Mari Luud
Põhja-Tallinna elanikele on valmistanud peavalu Niine tänava ja Põhja puiestee ristmik, kus Niine tänav muudeti üherealiseks pärast Kalaranna tänava valmimist. Selle tulemusena on ummikud muutunud igapäevasteks katsumusteks.

"Niine tänava liiklus muudeti üherealiseks, et piirata liiklusõnnetuste arvu probleemsel antud ristmikul," põhjendab Põhja-Tallinna Valitsuse avalike suhete nõunik Raivo Lott. "Samuti jalakäijate ohutuse tõstmiseks - kahes reas sõitvad autod möödusid jalakäijatest väga lähedalt ning jalgrattaga oli tänava liiklussuunale vastassuunas liikumine peaaegu võimatu," lisab mees teisegi põhjuse.

Samal teemal

Tulevikus on plaan muuta antud tänava jalakäijate liikumine veelgi ohutumaks. Nimelt plaanitakse Niine tänava kõnniteed laiemaks ehitada. Kuidas praegu aga autojuhid hommikuste ummikutega toime peaksid tulema, toob Lott välja, et tuleks leida mõni alternatiivne tee: "Võiks kasutada Kalaranna, Kopli, Ristiku või Sõle tänavat."

Ühesuunaline liiklus on aga meeltmööda Telliskivi Seltsile. "Ühte rida on võimalik kasutada parkimiseks, mis aitab leevendada parkimiskohtade nappust Põhja-Tallinnas," toob Lott välja liikluskorralduse ühe positiivse aspekti.

"Pärast Soo tänava ümberehituse valmimist ning sellest lähtuvalt liikluse ümberkorraldamist Niine tänava ja Põhja puiestee ristmikul kasvas oluliselt õnnetusjuhtumite arv ristimiku ületamisel ja pööretel. Hüppeliselt sagenesid kõrvalekaldumisest tingitud liiklusõnnetused ning kindlustusjuhtumid möödasõidul ja ümberreastumisel," räägib Lott.

"Käesoleva aasta esimese kuue kuu kindlustusjuhtumite arv Niine tänaval oli poole suurem kui 2013. aasta esimesel poolaastal ja neli korda suurem kui 2012. aasta esimeses pooles. Kergliiklusvõimaluste parandamise vajadust rõhutab ka 2015. aasta kevadel valminud Stratum OÜ poolt koostatud Põhja-Tallinna liikuvusuuring, mis prognoosib lähiaastate perspektiivis kergliiklejate kasvu," toob mees välja, et Põhja-Tallinn püüab siiski autostumist antud piirkonnas vähendada. "Seda eeldusel, et ühistransporditeenuse kvaliteet paraneb."

TOIMETAJA

+372 5199 3733
linnaleht@linnaleht.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee