Värsked Pärnu uudised

Laupäeval algab kohvikute nädal 

Linnaleht, 1. oktoober 2015, 17:07
Pärnu kontserdimajas asuvas kohvikus Cello pakuvad kohvi kõrvale muusikat muusikakooli õpilased. Foto: URMAS LUIK
Pärnus esimest korda peetaval kohvikute nädalal osaleb eripakkumisega 24 kohvikut.

Sel kevadel peetud menuka restoranide nädala eeskujul on 3.–11. oktoobrini samalaadse ürituse keskmes kohvikud. Uue ettevõtmise algatus tuli restoranide nädala külastajatelt, kes jäid ettevõtmisega väga rahule.

Eesti Peakokkade Ühenduse presidendi Rudolf Visnapuu sõnul ei ole varem sellisel moel kohvikute nädalat korraldatud. „On küll populaarseks saanud kohvikute päevi, kus kutsutakse kodukokkasid külastajatele üheks päevaks kohvikuid avama ja luuakse sellega laadamelu. Pärnus algatatud kohvikute nädalal on kutsutud koostööd tegema oma ala professionaalid ja on järgitud pigem restoranide nädalal tuttavaks saanud süsteemi,” sõnas Visnapuu.

Pärnu linnavalitsuse arenguteenistuse juhataja Anneli Lepa sõnul on kohvikute ja restoranide nädala toimumine väga heaks näiteks nii sihtkoha turundamisest kui ka ettevõtjate koostööst. „Ettevõtjate sünergia on kõike muud kui omavaheline konkurents, sest koos tehes tulevad paremad ja suuremad mõtted. Toit muutub järjest olulisemaks ning konkurentsis püsimiseks tuleb teha pingutusi,” lisas Lepp.

 

Kohvi kõrvale kuuleb muusikat

Kohvikute nädalal osalevad Café Cello, Café Grand, Café Piano, Café XS, Hea Maa, Jahtklubi pop-up kohvik, Kohvihoovik, Kookon, Mahedik, MUM Café, Muuli baar, Pai kohvik, Peccadello Kaubamajakas ja Pärnu keskuses, Piccadilly, Piparmünt, restorani Noot kohvik, baar Romantic, Strandi lobby baar, Taluturu kohvik, Teatrikohvik, Ammende villa salongikohvik ja Wesseti terrassi kohvik.

Lisaks avatakse Port Artur 2 keskuse kolmandal korrusel pop-up kohvik, mis töötab kohvikute nädalal kella 14–18 ning kus tee ja kohvi maaletoojad tutvustavad hea tee või kohvi valmistamise põhitõdesid.

Kampaanias osalevad kohvikud pakuvad sel nädalal salatist, desserdist ja tassist teest või kohvist koosnevat einet hinnaga 7 eurot. Kuna igaks päevaks on kampaaniapakkumisi piiratud arvul, soovitatakse huvilistel laud kinni panna. Port Arturi pop-up kohviku külastamiseks ei pea aega broneerima.

Pärnu kohvikute nädala kestel annavad muusikakooli õpilased Pärnu kontserdimaja kohvikus Cello kontserte, mis algavad kõigil päevadel kell 15. Vaid 10. oktoobril toimub kontsert Port Arturi pop-up kohvikus. Pärnu jahtklubis mängitakse muusikat 3., 9. ja 10. oktoobri õhtul, kuuleb nii saksofoni ja klaverit kui ka souli ja džässi.

Täpsemat teavet leiab lehelt kohvikutenadal.ee.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee