Värsked Tallinna uudised

FOTO | Teko õpperestoran: toit nagu tipprestoranis, hinnad nagu sööklas  (1)

Kersti Eero, 29. september 2015, 11:45
Restorani Tchaikovsky kokk Dmitri Zhuk juhendab õpilasi Tallinna Teeniduskooli restoranis reedeti. Ka kõik pildil olevad road ootavad teid selle ja järgmise nädala reedel. Foto: Stanislav Moškov
Kui telliks lõunale minnes eelroaks tuunikalatartari marineeritud kammkarpide ja jõevähisabadega või hoopis sooja kreveti-sautèe veini, tilli-majoneesi ning sidrunivahuga? Ei kõla just halvasti, aga uskumatult hästi kõlab see veel hinda nähes. Nimelt maksvad Tallinna Teeniduskooli õpperestorani menüüs kõik eelroad kaks eurot.

Järgmise nädala lõpuni valmistavad tulevased kokad süüa koos Tallinna parimate restoranide peakokkadega ning menüügi meenutab tipprestoranides pakutavat. Näiteks täna (st teisipäeval) valmivad restorani Leib. Resto ja Aed peakokkade Janno Lepiku ja Annika Uibo käe all veisekeel mädarõikase leivakreemiga, fish'n'chips ja mündine lumepallisupp. Reedel, kui köögis juhatab vägesid restorani Tcaikovsky sous chef Dmitri Zhuk, on lõunapakkumiseks lisaks juba loo algul nimetatud eelroale küpsetatud pardi rinnafilee maapirni-õunapüreega ning Pavlova nektariinisorbetiga. Kuigi menüü on igal nädalapäeval erinev, maksab põhiroog alati 4.50 ning eelroog ja magustoit kumbki 2 eurot. Aga kaks rooga saab kätte 5.50 euroga.

Eesti toidu kuu

Kuid sööma tasub minna ka kooli õpilasrestorani ehk rahva keeli sööklasse, kus selle nädala lõpuni kehtib Eesti toidu kuu erimenüü. Iga päev pakutakse erinevaid roogi, mis kõik on kohalikust toorainest.

Kuna eestimaalased on alati armastanud kasvatada kõikvõimalikke juurikaid ja mugulaid, siis erilist tähelepanu on pööratud just eestimaisele köögiviljale. Oma ajaloolise tähtsuse poolest eestlaste toidulaual on menüüsse valitud odrakruup – oder koos nisuga olid esimesed teraviljad Eestis, umbes 4000 aastat tagasi. Eesti köögi lahutamatuks osaks on ka värske kurgi-tomati salat hapukoorega. Õpilasrestoranis pakutakse eestlaste armastatuimat salatit koos praetud lesta ja keedetud kartuliga. Ning kuna sealihast ahjupraad on iga Eesti pidulaua uhkus, ei puudu see ka õpilasrestorani menüüst.
Koos tippkokkadega paika timmitud roogi pakutakse Tallinna Teeninduskooli (Majaka 2) õpperestoranis tööpäeviti kella 11.30-14 ja õpilasrestoranis saab Eesti kööki proovida kella 11.30-15.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee