Värsked Tallinna uudised

Tallinna linnavolikogu opositsioon: Savisaar võiks ise tagasi astuda! (19)

Toimetas Kristin Aasma, 22. september 2015, 14:49
Tallinna linnavolikogu sotsiaaldemokraatide fraktsiooni esimees Anto LiivatFoto: Erik Prozes / Postimees
Tallinna linnavolikogu sotsiaaldemokraatide fraktsiooni esimees Anto Liivat ja IRL-i fraktsiooni esimees Madis Kübar on seisukohal, et täna lahvatanud korruptsiooniskandaali valguses võiks linnapea Edgar Savisaar ise tagasi astuda.

"Loomulikult kehtib Eestis süütuse presumptsioon, kuid Euroopa Liidu riigi pealinna linnapea võiks kaaluda olukorras, kus ta on vahistatud ja tema suhtes on alustatud kriminaaluurimine, meeri ametikohast loobumist, et keskenduda oma õiguste kaitsmisele kriminaalmenetluses," ütles Liivat.

Samal teemal

Liivat kinnitas, et sotsiaaldemokraatide fraktsioon kaalub umbusalduse avaldamist, kui kriminaalmenetluse asjaolud saavad selgemaks. "Oleme seda teinud varasemalt ka olukordades, kus juriidiliselt tundub olukord korras olevat, kuid siiski on olnud põhjust väita, et linna raha pole kasutatud sihipäraselt," lisas Liivat.

Liivat loodab, et Edgar Savisaare juhtum ei varjuta Tallinna Sadama korruptsiooniskandaali uurimist. "Mõlemad juhtumid on olulised ning avalikkus peab täiendavate asjaolude ilmsikstulekust teada saama," rõhutas Liivat.

"Altkäemaksu võtmise kahtlustus on piisav põhjus, mis ajendaks eetikast ja seadustest lugupidavat linnapead tagasi astuma," leiab ka Tallinna linnavolikogu IRL-i fraktsiooniesimees Madis Kübar. "Kui Savisaar ise tagasi ei astu, on linnavolikogul kohustus vabastada ametist linnapea ja koos temaga ka linnavalitsus."

Kübar esitas linnavolikogu esimehele Kalev Kallole täna ettepaneku kutsuda kokku volikogu erakorraline koosolek, et tegeleda Savisaare vahistamise küsimusega.

Juhul, kui volikogu esimees istungit kokku ei kutsu, annab volikogu töökord õiguse seda teha ka vähemalt kahekümnel volikogu liikmel, lisas Kübar.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee