Värsked Pärnu uudised

Jüri Jaansoni Kahe Silla jooksul võtavad mõõtu tippjooksjad (1)

Linnaleht, 3. september 2015, 17:43
Fotod mulluselt „Endla kostüümidraamalt”. Ka tänavu saab joosta kostümeeritult.  Madis Sinivee
Tänavu 15. sünnipäeva tähistaval Kahe Silla jooksul rivistub stardijoone taha mitu tuhat spordisõpra, sealhulgas Eesti jooksjate paremik ning tugevad külalised piiri tagant.

Pühapäevaseks jooksuks on end kirja pannud äsja Pekingis toimunud maailmameistrivõistlustel 20. kohaga olümpiapääsme lunastanud Roman Fosti, 1500 meetri jooksus Eesti rekordit hoidev Tiidrek Nurme, samuti Allar Lamp, Kaur Kivistik, Läti kiireim keskmaamees Valērijs Žolnerovičs jpt tugevad tegijad. Õrnema soo esindajatest on favoriit mullust võitu kaitsev maailma üks tugevaimaid naismaratoonareid, praegu New Yorgi maratoniks vormi lihviv lätlanna Jeļena Prokopčuka.

„Vaadates startijate nimekirja ja tippude huvi, saab taas tõdeda, et Kahe Silla jooksust kujuneb ka tänavu Eestis kõige tihedama konkurentsiga rahvajooks,” märkis peakorraldaja Vahur Mäe. „Tippude, aga ka tugevate harrastajate meele teeb kahtlemata rõõmsaks rahvusvahelise kergejõustikuliidu IAAF-i tunnustusega rajapass, mille järgi on trassi pikkus nüüd täpselt 10 kilomeetrit. See annab võimaluse rekordeid fikseerida ning aegu võrrelda,” lisas korraldaja.

Lisaks jooksjatele oodatakse rajale tuhatkonda käijat-kepikõndijat, kes saavad tänavu esimest korda valida ajavõtuga ja ajavõtuta distantsi vahel. Kaasa löövad erivajadustega inimesedki, sest ratastoolisõidust on saanud traditsioon, mis on alati rajale toonud pea paarkümmend huvilist.

Sporti jagub ka laupäeva, sest siis toimuvad ligi tuhande osalejaga Draakoni lastejooksud. Starti oodatakse kuni 11-aastaseid poisse-tüdrukuid, kes lähevad rajale kella 11–13.15 vahel. Peale selle peetakse Vaasa pargis Pärnumaa rahvasporditurgu. Spordiklubide ja -koolide messitelkides saavad noored tutvuda uute spordialadega ja spordiklubide valikuga.

 

Jooksu ja kostüümidraama

Endla teater avab hooaja 6. septembril Pärnu Kahe Silla jooksul. Koostöös jooksu korraldajatega kutsutakse huvilisi kostüümijooksule „Endla kostüümidraama”, mille peaauhinnaks on priipääse kõikidele algava hooaja Endla esietendustele. Kostüüme hindavad teatrikunstnik ja lavastaja Madis Nurms, kunstnik ja teatrigalerii galerist Piret Bergmann (Pusa) ning teatrikunstnik ja Endla peakunstnik Liina Unt.

Auhinnatseremoonia järel astub Endla rahvas üles etteastega „Weekendla” ning teatri uksed on kogu päeva jooksul huvilistele lahti. Teatrimajas toimuvad ekskursioonid ja avatud on kostüümiladu.

1 KOMMENTAAR

k
Kas 8. september 2015, 19:00
Jaanson polnud paadimees,mitte jooksja.

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 614 4181
linnaleht@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee