Värsked Tallinna uudised

Pealinna väikepoodnike "must kolmapäev": kanget alkoholi enam müüa ei tohi

Eesti Päevaleht, 29. juuni 2015, 08:30

19 KOMMENTAARI

h
HeH/ 30. juuni 2015, 23:17
kurb on lugeda, et kogu Eesti poemajandus seisab püsti vaid alkoholi najal. Kogu kange alkohol tuleks minu arvates üldse viia erladi alkoholipoodidesse ja toidupoodidest ja mujalt kaotada. Ilmselgelt purjus inimesele ei tohiks alkot müüa
s
see kisa/ 30. juuni 2015, 10:54
on hoopis sellepärast et väikepoed võtavad mingi protsendi suurte poodide kasumist seepärast tulebki nendest lahti saada.
u
Urmas/ 30. juuni 2015, 06:45
See kange käraka müügi keeld mõjub ikka väga otseselt ka teiste toodete käibele. Seletan- kui minnakse viina ostma, siis midagi on vaja ka peale hammustada, ei piisa ainult käise nuusutamisest, aga ainult sakuskat nurgapoest ostma minna pole enam mõtet, nii patriootlikud need kange napsi joojad nüüd ka pole.
k
kolla/ 30. juuni 2015, 00:00
põle küll talina miis aga see on kole küll kui nüüd vaene naumimuhha peab oma pere kerjama saatma,sest enam ei tohi kärakat müüa.ai vai-vai- mis tehtakse vaese juudiga.
h
hmm/ 29. juuni 2015, 20:31
sellest lausest "keldripoodidest ostab alkoholi ainult väike osa inimesi, suuri poode tuleb aga aina juurde ning seal on alkoholivalik suurem ja odavam." võib järeldada, et alkoholi nendest poodidest eriti ei osteta nagunii, millest siis see suur kisa?
a
Alkohol/ 29. juuni 2015, 16:30
peab olema kättesaadav 24 -7 ja mitte rohkem kui viie minuti tee kaugusel elukohast, töökohast ja kohast, kus tarvitamise isu peale tuleb. Ainult nii saame Eesti riigi rikkaks juua, sest alkoaktsiis täidab riigikassat.
a
ahahh/ 29. juuni 2015, 18:05
ma pean jooma hakkama, et riik saaks miljon pagulast sisse tuua, keda ülal pidada? Siirduge palun kuu peale!
a
ajuvba/ 29. juuni 2015, 16:13
see et need väikepoed sulguvad, peletab turiste ja egas inimesed seal ainult alkot osta, seda enam seda saab ka suurtest poodidest. Väikpoed on lihtsalt paljudele lähemal ja hea läbi hüpata, mitte joomiskohad. ja pealegi, oletustega need poed hävitada, ei mingit statistikat ega läbi proovimist, huupi, lahmaki tehakse ära, nn me arvame, et peaks, nagu kogu rõiva valitsus, huupi, pimesi, läbimõtlemata otsused, puhta arvamuse baasilt, mis ei ole ei tõde ega tegelikkus, häbi.
p
pime/ 29. juuni 2015, 12:23
Lugesin esimest lauset kolm korda ja ei saanudki aru, mis asi seda alkoholi tabamas on.
"Ülehomme, 1. juulil, tabab alkoholi müügi väiksemates kui 150 ruutmeetri suurustes poodides ja tanklates."

š
Šillu/ 29. juuni 2015, 12:08
Kuidagi peab tarbimist piirama.
Mõned aastad tagasi Soomes Kuusamos reisil olles mõtlesime laupäeval õhtuseks koosistumiseks veini osta, kuid poed olid kõik kinni. Õhtu kulges ka veinivabalt meeldejäävalt. Seega - on võimalik.
r
raivo/ 29. juuni 2015, 10:48
Just rimi ümbrus on see,mis joodikutest sumiseb.
j
järeldus / 29. juuni 2015, 10:16
Eestli on joodikute riik, kui väikeste poodide peamine sissetuleku allikas on kange alkohol
s
Seadust/ 29. juuni 2015, 10:00
toodetakse raha eest, suured kaubaketi omanikud teevad lobi erakondade tagatubades ja maksavad (söödavad broilereid). Küsimus ei ole siin alkoholi tarbimise piiramises, vaid suuremate käibemahtude tagamises.
l
Lõpuks ometi/ 29. juuni 2015, 09:57
saab hakata väikepoodides süüa käia ostmas. Enam ei ole seal räpaseid jotakolle,kes kampadena poe ümber tuigerdavad. Ja kui pannaksegi need väikepoed millegi pärast kinni,siis on isegi see lahendus. Praegu käivad just paljud joodikute pärast suurtes poodides ja käivad seal vabalt edasi,suure rõõmuga,sest nendest joodikute poodidest on võimatu mööda käia. Ja milline normaalne inimene sellistest urgastest üldse vajadusel alkoholi ostab? Mitte keegi! Või väga vähesed,juhul kui on tõesti kiire. Ikka eelistatakse suuri poode. See rohkem auküsimus. Väga tore,et lõpuks ometi need tüütud väikepoed alkoholi müüma ei hakka. Parim lahendus!
o
Ometi tehakse midagi ära!/ 29. juuni 2015, 09:50
Ei ole vaja alkoholi igasse väiksesse poodi. Isegi suurtes poodides olekd seda müüki vaja kokku tõmmata..Ärimehed on seaduslikud kurjategijad ja uhked veel pealekauba. Aina räägitakse ,kui palju raha jääb saamata. Minnakse isegi kohtusse. Sellised ärimehed tuleks kinni panna. Kas nad teavad,kui palju nad kaasa aitavad kuritegelikkusele? Ei,sest neile on raha kõige tähtsam.Kuidas vene ajal hakkama saadi riigipoodidega,kus oli kordades vähem alkoholi,kui praegu ühes riigipoes.
Nüüd ütlete,et hakatakse salaviina rohkem sisse tooma ja ise tegema. Seda tehakse ka praegu. Ja las teevadki,kes tahavad. Ise teavad millega riskivad. Aga ärimeestega tuleks tõsiselt riigis midagi ette võtta. Nende mustal südametunnistusel lasub palju halba,mida nad raha ahnuses inimestele teevad. VÄLJA ALKOHOL VÄIKESTEST POODIDEST! KA RIIGIPOODIDES VÕIKS MÜÜKI OLULISELT VÄHENDADA!PRAEGU ON KÕIGE SUUREM VALIK JUST ALKOHOLIL. HÄBI RIIGILE,KES MIDAGI ETTE EI VÕTTA JA MÕTLEB ELADA OMA NIIGI ÕNNETU RAHVA ARVELT.
t
29. juuni 2015, 09:36
tundub, et ainult alko peal elataksegi. kui kanget müüa ei saa, siis pane uksed kinni. hirmus elu siin riigis.
a
asendustegevus/ 29. juuni 2015, 09:27
Asendame väikesed poed suurematega, keskmised poed veel suurematega.
Kuidas see vähendab alkoholi tarvitamist? Mitte kuidagi.
Küll aga näitab linnajuhtide suhtumist tallinlastesse. Linnajuhid arvavad, et linlased on ajudeta napakad kel puudub otsustusvõime.
k
kas Tallinnas elavad siis joodikud?/ 29. juuni 2015, 09:31
...aga eks igaühel ole oma arvamus.Minu peret see küll ei koti,kui vaja võtad baarikapist.
p
poodnik/ 29. juuni 2015, 09:35
väikeses "lavkas" võib ka valeviinaga tuttavaks saada.Sama mis turul vorstiga,suuremates poekettides on kindlasti ost turvalisem.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee