Värsked Pärnu uudised

„Wertheri” näitlejad kutsuvad matkale Kaelase mõisa  (1)

Linnaleht, 18. juuni 2015, 16:39
Kaelase mõis.Foto: Endla teater
11. juulil esietendub Kaelase mõisa pargis Endla teatri suvelavastus „Werther”. Rollidesse sisseelamiseks võtavad noored näitlejad Fatme Helge Leevald, Sander Rebane, Lauri Mäesepp, Karl Edgar Tammi ja lavastaja Laura Mets esietenduseni elu sama kirglikult kui lavastuse peategelane Werther.

Tuleval neljapäeval panevad nad end taas proovile ja kõnnivad Pärnust Kaelase mõisa proovi. Kes pikka matka ei pelga, on oodatud matkaseltskonnaga ühinema. Suures osas kulgeb teekond mööda põnevaid külavaheteid.

Matka aitavad korraldada Eesti Jaakobitee Sõprade Seltsi liikmed, pikkade jalgsirännakukogemustega Jane Vain ja loodusturismi tudeng Epp Sokk, kes räägib jalutamisele vahelduseks kohalikke lugusid ning legende. Pikem peatus tehakse Kõlli talus, kust on pärit kauaaegne Lydia Koidula nimelise Pärnu draamateatri direktor Arnold Ebrok, kes juhatas teatrit aastatel 1968–1981. Legendi järgi on selles talus vahepeatusi teinud ka näitleja Lisl Lindau.

Kokku on matka pikkus ligi 30 kilomeetrit. Matka lõpp-punktist Kaelase mõisast toob rändurid tagasi Pärnusse Endla teatri buss. Korraldajad paluvad huvilistel end esmaspäevani kirja panna aadressil teater@endla.ee.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee