Värsked Tallinna uudised

Vabaduse väljakul toimub maailmapäev (3)

Toimetas Kaspar Käänik, 30. mai 2015, 09:16
Foto: Andres Haabu / Postimees
Täna kella 13st kuni 19ni toimub Tallinnas Vabaduse väljakul maailmapäev.

Päeva alustab Digeridoo orkester. Sellele järgneb ebavõrdne jalgpallimatš, mida mängitakse maailma ebavõrdsuse demonstreerimiseks. Võistlustulle astuvad spordiprogramm Spin noored ja FC Levadia mängijad Artur Rättel, Artur Pikk, Hindrek Ojamaa, Kaimar Saag, Siim Luts ning Aleksei Shirokov. Lisaks kutsub N099 Tantsulaager maailmamuusika saatel kõigi maailma inimeste ja laste heaks tantsima.

Samal teemal

Kogu päeva jooksul esinevad nii kohalikud kui maailmamuusika bändid. Maailmapäeva peaesineja Baloji on Kongost pärit räppartist. Kontsertelamust pakub ka Ukraina bänd Haydamaky, kelle viimane album räägib Ukraina hetkeolukorrast. Eesti ansamblitest astub üles Bombillaz koos Käo päevakeskuse noortega.

Lapsed saavad kogu päeva jooksul osa võtta erinevatest töötubadest. Päästekoer Nublu tutvustab Eesti Päästemeeskonda ja Prügihunt õpetab prügi sorteerima.

Sel aastal on maailmapäeva teema "Lapsed terves ilmas". Platsil on ligi paarkümmend erinevat organisatsiooni, kes tutvustavad oma tegevusi humanitaarabi andmise ja arengukoostöö vallas. Kogu päeva juhib näitleja Henrik Kalmet.

Maailmapäeva kava, töötubade ajakava ja osalevate organisatsioonide nimekiri SIIN!

3 KOMMENTAARI

e
Enneolematu melu 1. juuni 2015, 08:30
Grillid särisevad, vorsti ja õlle lõhna levib üle terve linna. Kivisillutis õllest, kapsast ja rasvast libedaks lihvitusd. Kostab sumiseva peadega meeste jorin. Maailm tule maalastele külla.
v
Väljas oli tuul 1. juuni 2015, 01:59
Seetõttu tõusid flaierid ja muud paberid lendu, nägin aga, et hiljem oli kõik kenasti korda tehtud. Tuulega ei saa ju võidelda, kui tegu on väliüritusega.
Loe kõiki (3)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee