Värsked Tallinna uudised

Nõmmekad kohtuvad igal kevadel roheliste väravate juures  

Gerli Ramler, linnaleht@linnaleht.ee, 21. mai 2015, 15:10
„Roheliste väravate tänava” aegu saavad nõmmekad isekeskis kokku, aga ka end teistele näidata. Gerli Ramler 
Üha enam peavad pealinlased asumiüritusi, et tutvuda naabritega, tutvustada kodukanti ning lihtsalt toredalt aega veeta.

Läinud nädalavahetusel peeti suurejoonelist asumifestivali Kalamajas, sel nädalalõpul on tulekul Pelgulinna päev ja „Nõmme kevad”. Pühapäeval toimub Nõmmel aga „Roheliste väravate tänav”.

Seekord Nõmme turu taga asuvas elamupiirkonnas korraldatav kogukonnaüritus „Roheliste väravate tänav” annab võimaluse oma hoov avada nii naabritele kui ka teistele huvilistele. Üritust korraldava MTÜ Ühendus Loov Nõmme juhatuse liige Ülle Mitt ütleb, et tänavu juba kuuendat kevadet toimuv „hoovide avamine” on nõmmekatele väga omaks saanud. “„Roheliste väravate tänava” korraldamise idee sündis mõttest panna meid kõiki omavahel rohkem suhtlema ning üheskoos oma kodukandi, inimeste ja ideede eest seisma. Inimesed vajavad rohkem ühiseid kogukonnategevusi ja soovivad tutvuda oma naabritega,” selgitab ta.

Kuna Nõmme on suhteliselt suur linnaosa, on „Roheliste väravate tänav” liikuv üritus, mis korraldatakse iga kord ise paigas. Selline liikuvus annab üritusele ainulaadse, põneva ja uudse vormi. Seekord avatakse väravad Piiri, Kitsa, Künka, Raua ja Kuiva tänaval, Idakaare põigus, Vana-Pärnu maanteel ning Idakaare, Von Glehni ja Muru tänaval.

Teravaid elamusi

India ja Tai karritoite valmistav Karriklubi Catering on „Roheliste väravate tänaval” osalenud juba kolm korda ning teeb seda ka nüüd. Ettevõtte koka Ivo Roosi sõnul võlub neid ürituse juures see, et iga kord saab kaubelda uues kohas ja näha kohalikku elu mitme kandi pealt lähemalt: „Siin saab tutvuda uute lahedate inimestega, keda muidu võib-olla kunagi elus ei kohtakski. Nii mõnestki huvitavast tutvusest on sirgunud pikem kontakt.”

Laste Kokastuudio looja ja eestvedaja Eveli Luik toob „Roheliste väravate tänava” juures esile perekondliku poole, sest tegu on pereüritusega, kus tegevust leidub kõigile. „Vanemad saavad jätta võsud lõbutsema ning ise rahulikult ekskursioonile või laadale minna. Tegevust on palju: maastikumäng, auhinnalised võistlused ja toidutegemine looduses, laste kirbukas, Võlumetsa mängutuba, Bibi mängumaa, Piduvanker, ronila, töötoad, võistlused, näomaalingud ja patsipunumine ning Nõmme loodusmaja miniloomaaed.”

Peale selle ootavad ees kontserdid, võrkpallivõistlused ja rohevahetus. Arboristi ehk puuhooldaja tööd tutvustab Eesti kuulsaim arborist, tänavu Eestile Euroopa aasta puu tiitli toonud Arboristide Koja juhatuse esimees Heiki Hanso. Moto-Muttide puhvetis saab naiste mootorrattaühingu WIMA Estonia raudruunasid patsutada ja nendega pilti teha. Sealsamas on vanamootorrattaklubi Unic-Moto korraldatud näitus, mis on pühendatud mais täituvale mootorratta 130. aastapäevale.

Kui nimi varem kirja panna, saab osaleda ka ekskursioonidel: bioloog ja botaanik Tõnu Ploompuu peab põneva loengu “Ühe puu lugu”, Kadi Alatalu räägib kindlusraudtee ajaloost ning Wimberg ja Jaanus Vaiksoo korraldavad kirjandusliku ekskursiooni Rahumäe kalmistul.

-------------------------------------------------------------------

„Roheliste väravate tänav”

Tähtsamad hetked

Kell 10.15 esinevad Nõmme folgiringi väiksed sõbrad Marika Moksi juhtimisel

Kell 10.45 annab kontserdi lõõtsavirtuooside ansambel Tuulelõõtsutajad

Kell 11 võrkpalliturniir Piiri tänava palliplatsil

Kell 12.14 peo avab ansambel Vanaviisi

Kell 13.45 eksootiline etteaste ansamblilt Zorbas

Kell 15.15 päeva lõpetab ansambel Köömes

Ekskursioonid (eelregistreerimisega aadressil maris@feria.ee):

Kell 11 räägib Kadi Alatalu kindlusraudtee ajaloost

Kell 12 jutustab bioloog Tõnu Ploomipuu ühe puu loo

Kell 13 kirjanduslik käik Rahumäe rahulas koos Wimbergi ja Jaanus Vaiksooga

PÄEVATOIMETAJA

+372 614 4181
linnaleht@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee