Värsked Tallinna uudised

Paari aasta pärast saab trammiga lennujaama (8)

Teele Talve, 20. mai 2015, 07:00
Uue trammiga peaks lennujaama sõita saama 2017. aastal. Alar Truu
Aasta aega kestnud 3. ja 4. trammiliini renoveerimine lõpetatakse tänavu oktoobris. Siis hakatakse raiuma tunnelit raudteetammi alt läbi ja pikendatakse rööpad lennujaamani. Viimane osa teest peaks valmima kahe aasta pärast.

ASi linnatranspordi kõneisik Sirje Roht sõnab, et praegu ollakse 2104. aastal alustatud rekonstrueerimisprojekti teise etapi juures. Välja vahetatakse rööpad Lubja tõusust Majaka tänava otsani ning ehitatakse Peterburi tee 2 territooriumile uus trammide tagasipöördering. "Kuna seoses kavandatava Rail Balticu uue reisiterminali planeeringuga tekkis vajadus muuta ka meie esialgset, juba 2013. aastal projekteeritud ning ehitusloa saanud trammide tagasipöörderingi lahendust, valmib Peterburi tee 2 tagasipöördering oktoobris 2015," räägib Roht.

Trammitunnelit, mis ühendaks praeguse Peterburi tee tagust piirkonda raudtee ja Suur Sõjamäe tänava alt lennujaamaga, plaanitakse ehitama hakata aasta lõpus. "Praegu toimub Ülemiste trammitunneli projekteerimistingimuste ettevalmistamine ja peatselt kuulutame välja hanke lennujaama trammitee projekteerija ja ehitaja leidmiseks," sõnab Roht. "Tööd on kavas lõpetada 2017. aasta lõpuks, et nii vabariigi juubeliks kui Eesti eesistumisperioodiks Euroopa Liidus oleks Tallinna elanikel ja külalistel lihtsam ning ökonoomsem moodus linna oluliste punktide vahel liiklemiseks."

Seda, milline trammiliin inimesi lennujaama viima hakkab, pressiesindaja sõnul veel paika pandud ei ole. "Võimalik on 4. liini suunamine lennujaama, kuid võimalik on ka täiesti eraldiseisva liini loomine."

Trammide infrastruktuuri rekonstrueerimistöid rahastatakse keskkonnainvesteeringute keskuse kaudu Euroopa ühtekuuluvusfondi vahenditest 83 protsendi ulatuses. Töid teostab AS Merko Ehitus Eesti juhitav konsortsium.

PÄEVATOIMETAJA

+372 614 4181
linnaleht@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee