Värsked Tartu uudised

Tartu keskparteilane Nõukogude okupatsioonist: aitäh tuleks öelda!

Õhtuleht.ee, 14. mai 2015, 11:15

76 KOMMENTAARI

s
Siiri/ 22. mai 2015, 19:33
Mina ei näe küll mingit põhjust inimest sellisel kombel rünnata.
Üks loll kirjutas teised lollid läksid liimile. Mina loen ja vaatan, ma ei näe mingisugust ülistust või heakskiitu. Mees räägib mõistvast suhtumisest ajakirjandus okupatsioonist, ilmselge rünnak minu meelest. Küll aga näen avalikku alatut rünnakut. Tõenäoliselt on inimene olnud tubli, et teda uisapäisa välja ei heidetud ja seepärast ongi ta rünnaku ohver. Keskerakonda on alati poriga pillutud, mõtlemata kas asi on õigustatud
i
inimkonnale/ 18. mai 2015, 01:29
Saatana praegune eluase.
Eelnevad salmid tegid kindlaks, et Saatan visati taevast välja. Siiski, see ei tähenda, et Saatan visati põrgusse. Järgmine lause võib mõnda šokeerida. Saatan pole kunagi olnud põrgu läheduseski ja samuti ka tema deemonid! Nende asumine seal on veel ees. Praegu on kurat ja tema kurjade vaimude armee praeguse maailmasüsteemi kontrollimise eest vastutavad (vaata 2.Korintose 1:4). Rahtused Lähis-Idas, Aafrikas, Kesk-Ameerikas ja teistes piirkondades, on tema mängumaa. Kommunistliku fašismi liidrid ja iga valesektlus, mis mõnitb tõelist Jumalat ja Tema Sõna, on kuratliku diktaatori kontrolli all – Lutsiferi! Kuidas see saab nii olla?
Piibel mainib meile, et on olemas kolm taevast (vaata 2.Korintose 12:2). Esimene taevas on atmosfäär maa kohal, teine taevas on tähine taevas ja kolmas taevas on see, kus asub Jumal. Täna on Saatan suuteline seisma teise taeva serval ja välja hüüda kõrvetavaid süüdistusi Jumala rahva vastu. Ilmutuse 12:10 kutsub teda vendade süüdistajaks. Fakt, et ta kontrollib esimest ja teist taevast, on tõestatud Efeslaste 2:2, mis kirjeldab teda kui õhuvallavürsti. Lisaks sellele, Efeslaste 6:12 ütleb: Meil ei tule ju võidelda inimestega, vaid meelevaldade ja võimudega, selle pimeduse maailma valitsejatega, kurjade taevaaluste vaimudega. Taevaalustega sõna otseses mõttes tähendab “taevas”. Kuna see on mitmuses, see viitab esimesele ja teisele taevale.
Peagi ühel päeval Saatana elukoht uuesti muutub, kuna ta heidetakse välja esimesest ja teisest taevast maa peale, Katsumuste ajaks. See sündmus saab olema sõjaks peaingel Miikaeli ja tema armee ning Saatana ja tema deemonite vahel. Ja taevas tõusis sõda: Miikael ja tema inglid hakkasid sõdima lohega, ning lohe sõdis ja tema inglid (Ilmutuse 12:7). Salmides 8 ja 9 teavitatakse meid, et Saatan kasutab oma positsiooni taevas: Lohe ei saanud võimust, ja enam ei leidunud neile aset taevas. Suur lohe heideti välja, see muistne madu, keda hüütakse Kuradiks ja Saatanaks, kes eksitab kogu ilmamaad - ta heideti maa peale ja tema inglid heideti koos temaga.
Sel ajal Saatan asutab oma posti siin samas maa peal ja mürgitab seda maailma nagu kunagi pole selle maa ajaloo jooksul mürgitatud. Kui sa arvad, et see deemonlik vägi on tegutsemas momendil, siis oota kuni pühakud on üles võetud ja Saatan ja tema armeed võtavad kontrolli enda kätte. Elu pole siis elamist väärt. Ilmutuse 12:12 ütleb: Häda maale ja merele, sest kurat on tulnud alla teie juurde; ta on suures raevus, teades, et tal on aega üürikeseks.
Kui Saatan heidetakse maale, ta taipab, et tema aeg minna põhjatusse auku on lähedal ja et tal on jäänud 1260 päeva oma tegude sooritamiseks (kui see sündmus leiab aset viimase kolme ja poole aasta jooksul Katsumuste ajast). Seepärast Matteuse 24:22 ütleb: Ja kui nende päevade arvu ei kahandataks, siis ei pääseks ükski, aga valitute pärast kahandatakse neid päevi.
Jah, see päev on tulemas, mil kõik deemonlikud vaimud, kes praegu on õhuvallas, saavad tulema maale ja vallandavad oma kohtumõistmise väed maa kodanike peale. Praegu, Saatan ja tema deemonid teevad visiite maale, ... käivad edasi tagasi maal ja ...kõnnivad üles alla sellel (Iiobi 1:7). Esimene Peetruse 5:8 hoiatab kristlasi: Olge kained, valvake! Teie süüdistaja, kurat, käib ringi nagu möirgav lõvi, otsides, keda neelata.
a
A.H./ 17. mai 2015, 10:22
Mida neist keskpartei kommaritest jaTürivärdjatest onmgi oodata.
t
17. mai 2015, 09:31
Tartu on heade mötete linn !
t
tom/ 15. mai 2015, 07:17
siberisse saatmises on kommunistid kaasosalised! ärge valige kommuniste kuhugile!
x
xxx/ 15. mai 2015, 05:53
Ütlen ainult niipalju. et Nõukogude Liidus võis elada, aga selles praeguses riigis ei saa elada!
j
Jaan/ 14. mai 2015, 23:49
Ootan tagasi NSVL-i aega. Inimesed olid ausad , petturid said karistatud. Arstiabi, õppimine tasuta. Pensionid arvestati ausalt , üks tööaasta võrdus ühe pensionistaazi aastaga. Tööinimesest peeti lugu. Tööline sai suuremat palka kui tema ülemus. Maal olid tugevad majandid. Venemaa turg oli avatud.
k
Kullakallis/ 14. mai 2015, 20:54
Meil ei olnudki 60 tuhendet, suurenda,mis suurendad,aga piiri peaks ka pidama.

e
Ega ta just valesti rääkinudki/ 14. mai 2015, 20:53
Aga nüüd on ju moes kõik maha teha ja rääkida, nagu nõika aja inimesedki olnuks kolme silmaga ja pikkade sabadega ja Siber oli ikka gaasiahjust palju etem,tuldi tagasi, gaasiahjust väljasaanuid ei tea ühtki. Räägime ikka ausalt, oli head ja oli halba,aga nüüd on peris pask
m
mhmh/ 14. mai 2015, 20:34
t
Tolasid ikka näha on veel/ 14. mai 2015, 18:56
Idanaabri belarussipeldikud saabusid Eestisse küll jah. Ennem seda aga olid talunike maad Moskva poolt riigile konfiskeeritud ja talunikud siberisse saadetud.
v
Vanur/ 14. mai 2015, 18:55
Kommentaatoritel on arusaamad segamini nagu pudru ja kapsad. Sõjajärgne NL oli periooditi väga erinev. Ega asjata nimetata kuldseteks kuuekümnendateks Hruštšovi aega. Brežnevi seitsmekümnendad on juba hoopis teine asi. Mäletan suve, mil näiteks piim oli odavam, kuna kari käis väljas; liha- ja kalakauplust, kus akvaariumis ujusid kalad - vali!, ettevõtted ja asutused saatsid töötajaid ekskursioonidele ja pensionile minekul kingiti tööinimesele külmkapp, suur vaip, tuusik Krimmi, sanatooriumides oli pea kuu aega täiesti tasuta ravi, ülikoolis kaugõppes õppides jooksis palk sesside aegu, arstiabi oli kättesaadavam, ehkki tollal polnud sellist aparatuuri ja ega olnud neil aastail kompuutreid ka välismaal jne. Muidugi, NL diktaati tagasi ei taha, aga sülitada kõigele olnule, on ka ääretult piiratud silmaringi toodang.
h
hehh/ 14. mai 2015, 17:58
Ahzoo ja kuidas Lääne-Euroopa ja Skandinaavia ilma nõukogude võimuta ikkagi kaugemale jõudis. Põle neil obeseid ega hurtsikuid. Eesti mingil imelikul põhjusel poleks läänega samas tempost arenenud ilma nõukogude võimuta?
l
Ly/ 14. mai 2015, 17:04
Oh aeg, mida mu kõrvad peavad kuulma, hullumajas kriiska ennast tühjaks ja selline kuulub veel juhatusse. Keskerakond peab vastutama Ahto Lauri väljaöeldud lolluste eest ja saatma arstlikku kontrolli.
a
14. mai 2015, 17:03
arvata võib, et kui eestlastest keskerakondlased räägivad juba nagu J. Lauristin 1940.a. Riigivolikogus lootusest "elada Stalini päikese all", siis on selge, et venekeelsed keskerakondlased hakkavad ametlikult Keskerakonda juhtima.
k
kont/ 14. mai 2015, 16:47
Kui me enne sõda olime elatustasemelt Soomest ees (nagu " ??? " siin kirjutab), siis mis meid nüüd takistab seda tegemast? Oleme ju nüüd iseseisvad juba 25 aastat, mis sellest, et ühest liidust teise (ise hüppasime - seekord ) vabatahtlikult läksime. See möödunu ei tohiks enam nii palju meile mõjuda. Milles küll viga? Olen kindlasti tarkade meelest loll ja ei saa aru, kuid ikka tahaks ka targaks saada veel.

e
Ennekuulmatu!/ 14. mai 2015, 16:40
Kes lubas patsiendi isikuandmed ja haigusloo avalikustada?
k
Kurja/ 14. mai 2015, 16:30
Väidetavalt olla Eesti majandus enne okupatsiooni olnud Soomest ees ja okupatsioonijärgset mahajäämust tunneb tänaseni.
See mees ei tohiks enam palju peale võtta.
j
Juhan/ 14. mai 2015, 16:16
Haridus on meil ju siiani tasuta. Kõrgharidus on ametlikult tasuta seaduse järgi. Isegi koolilõuna on tasuta, vene ajal pidi maksma selle eest.
r
ra/ 14. mai 2015, 16:13
Võta nüüd kinni kas need õigustajad siin on ekre või KE valijad, sest nende sõnavõttude järgi paistab et süüdi on ikka reformierakond...küll nõukogude võim oli ikka hea. Vale raadiokanali kuulamise eest läksid vastust andma, võimu kirumise eest kinni jne jne. Aitäh nõukogude liidule olemast nii helde ja hea.
j
Juhan/ 14. mai 2015, 16:10
300 põgenikku on hullem kui mitusada tuhat venelast, kes toodi okupatsiooni ajal.
k
Kesikutele - URAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!/ 14. mai 2015, 16:08
Eesti mehe suust sellist lambamäägimist kuulda on ikka kole küll! Tartu ärksamad elanikud võiksid seda inimlooma veidi õpetada, kuidas peaks üks eestlane käituma. Korduvalt.
v
Väino/ 14. mai 2015, 16:01
Eesti on vaba maa...Igaühel on õigus loll olla..
m
mats/ 14. mai 2015, 15:59
Eesti rahvas pole kunagi nii hästi elanud kui Nõukogude okupatsiooni aegu! 50 aastat staabiilsust ilma valimisraiskamisteta.
Kõigil oli töö ja elukoht! Keegi ei käinud Soomes tööl või vargil!
Meditsiin ja haridus olid tasuta! Töötuid ja näljas polnud. Rikkaid ja vaeseid polnud.
Vargad ja mõrtsukad istusid vangis!
Nüüd on vargad toompeal. Endale surmanuhtluse muutsid ära!
1/3 on näljas ja 1/3 on töötuid! Röövkapitalistid, ühistöö vargad teenivad 100 tuhat kuus, 150 inimest on näljas, kuid keskmine on ikka 1000 eurot inimese kohta!
250 tuhat käivad välismaal tööl, vargil ja narkoreisidel. Militaristid käivad agressioonilahingutel. Põgenikud pressivad sisse.
Sõjad on tavaline ja tulus ettevõtlus. Eesti pumpab Ukrainasse sõjatoetuseks raha. Militaristid ja Parašenko aina rikastuvad ja rahvas vaesub.Selle eest elavad 10 % rikkuses.
Loomulikult olid need Eesti riigi kuldajad! nn. okupatsiooni all.

e
14. mai 2015, 15:54
Eesti rahvas pole kunagi nii hästi elanud kui Nõukogude okupatsiooni aegu! 50 aastat staabiilsust ilma valimisraiskamisteta.
Kõigil oli töö ja elukoht! Keegi ei käinud Soomes tööl või vargil!
Meditsiin ja haridus olid tasuta!
Töötuid ja näljas polnud. Rikkaid ja vaeseid polnud.
Vargad ja mõrtsukad istusid vangis!
Nüüd on vargad toompeal. 1/3 on näljas ja 1/3 on töötuid!
250 tuhat käivad välismaal tööl, vargil ja narkoreisidel. Militaristid käivad agressioonilahingutel. Põgenikud pressivad sisse.
Sõjad on tavaline ja tulus ettevõtlus. Eesti pumpab Ukrainasse sõjatoetuseks raha. Militaristid ja Parašenko aina rikastuvad ja rahvas vaesub.Selle eest elavad 10 % rikkuses.
Loomulikult olid need Eesti riigi kuldajad! nn. okupatsiooni all.
r
R-hooldus/ 14. mai 2015, 15:37
Ega nüüd reformikommud päris kommudest paremad pole, mõni on lausa mõlemasse parteisse kuulunud ja ikka omadega mäel.
t
Tõde/ 14. mai 2015, 15:30
Saksa okupatsioon ei oleks küüditanud meie rahvast!
v
Vaadake/ 14. mai 2015, 15:29
inimesed kes te andsite oma hääle keskerakonnale või sotsialistidele. Kas te veel aru ei saa et need on eestivaenulikult meelestatud!
m
MP/ 14. mai 2015, 15:27
Ahto Lauri jutt on osaliselt õige.
Küsin retooriliselt, kas eelmise vabariigi kestmine oleks toonud meile tasuta kõrghariduse.
Kahtlen. Jaaksoni suguste marutagurlastega mitte.
Võib-olla Nigol Andreseni progressiivne valitsus.
p
Putskin/ 14. mai 2015, 15:05
No sellist ,,eestlast" ei saa ju ometigi tegelikult olemas olla?
e
ekatüleen/ 14. mai 2015, 15:03
Ega selles ütlemises midagi valet ka polnud,elu näinuna võin sellega isegi soostuda. Keegi siin kohmas,kus oleme nüüd peale 50 aastast okupatsiooni.Ma küsiks .kus oleme me nüüd peale 25 aastast Eesti vabariiki:tühjad külad,100 tuhat end ise okupeerinut-väljarännanut ja kohe kaela tulemas sajad turbanitest muidusööjat?
e
Enn/ 14. mai 2015, 15:00
Muidugi läks ka Nõukogude Liidu ajal Eestis elu paremaks, aga Soomega võrreldes kasinalt. Enne II maailmasõda oli Eesti Soomest paremal elatustasemel, aga mis juhtus nõukaaja lõpuks: vaatamata Soome paljaksvarastamisele peraratsioonide näol on vahe meie kahjuks ilmselge.

p
Pepiinox/ 14. mai 2015, 15:00
Äkki meil oleks ilma selle okupatsioonita 3 milj inimest ning kaks korda rohkem haiglaid jne
v
Vali nr.132/ 14. mai 2015, 14:38
Ahto, sa oled veel noormees, ära riku oma elu ära, muidu pole sul asu elu lõpuni, sa ju ei taha endale Arnold Meri staatust
e
Eestlane/ 14. mai 2015, 14:21
haige inimene, selline tuleks riigist välja saata, las kükitab venemaal.
t
to Keskparteile/ 14. mai 2015, 14:15
Aitäh Laarile, kes küpditas Stalini eeskujul ÜLE 100 000 eestlase kodunt kuuse alla. Teisi kommentaare ei lastud läbi... Miks?
t
TO Keskparteile / 14. mai 2015, 14:14
Aitäh Laarile, kes küpditas Stalini eeskujul ÜLE 100 000 eestlase kodunt kuuse alla.
t
to jalkafänn / 12:09, 14. mai 2015 ja Alar1/ 14. mai 2015, 14:13
Need siberisse saatjad olid ikka Alari sugused eestlased,kes unustas mainimata kommunistidest koosneva Reformierakonna.Kui tahate ,et säiliks mingisugunegi rahvusriik,siis seda suudab ainult EKRE
a
Alar1/ 14. mai 2015, 14:11
Mille eest aitäh? Lasnamäe ehitati selleks, küüditatute asemele 100 000 venelast asemele tuua.
Traktoreid toodi põllumajandusele sellepärast, et terve Venemaa nälgis. Kogu toodang viidi aga Venemaale ja sealt anti eestlasele näpuotsaga tagasi. Isegi või saadeti kõigepealt Moskvasse ja sealt siis jagati. Parterilastele kõigepealt, siis ülejäänud Eesti "inimrämps".
Haiglaid ehitati sellepärast, et NLKP parteilastel oleks kuskil ravil käia.
t
14. mai 2015, 14:08
to Keksparteile
Aitäh Laarile, kes küüditas ÜLE 100 000 EESTLASE KODUNT KUUSE ALLA

a
alo/ 14. mai 2015, 14:06
Nii võib rääkida ainult karistuspataljoni järeltulija ,Tallinna ja Narva pommitaja,küüditaja ja siberisse saadetute pealekaebaja ! Vaene Eestima,keda ta kõiki peab enda peal kandma.....!?
a
14. mai 2015, 14:05
Aga Edgar Savisaar mõtleb sama moodi , miks siis mingi karjäärihimuline Tartu invaliid ei või seda öelda ? Selliseid limukaid on Eesti rahva hulgas veel , peale kahe eelmainitu .
I
.../ 14. mai 2015, 14:04
Issake kas müügihaidel pole enam rannakrunte ?
M
.../ 14. mai 2015, 14:02
Mispõrast siin sülitatakse tuld ja tõrva ? no kuui meil oleks olnud vabadus , kas siis oleks veel olnud läänemaailmale müüa puutumata lodust ? ja rannateid mida ladvik nüüd ise kasutab või müügis hoiab ?
n
Nr.132/ 14. mai 2015, 13:59
Ahto, sa oled ometi veel noor inimene, kahju kohe, et sulle on kõva ajupesu tehtud punaste poole pealt, Elagu Arnold Meri , Yra, yra, yra !
k
Kaitseks/ 14. mai 2015, 13:54
see ei ole tema süü. See tuleneb geenidest. Ta kuulub põlisesse ohmude põlvkonda. Süüdi on need,kes sellise juhatusse panid.
k
Kirpson/ 14. mai 2015, 13:33
Huvitav kas Laur on môelnud mitu linna NSVL. maatasa pommitas vôi hulgaliselt purustusi tekitas?Samuti vôik see nôukogude kommunist ajalugu ôppida ja rääkida veel nende inimestega kes sel ajal elasid ja on oma silmaga kôike näinud.Kindel fakt on,et nôukogude okupatsioon oli mitu korda hullem kui saksa oma-nii et see putleri kumardaja vôiks oma arvamused tualetti viia ja kui nii igatseb NSVL-i on alati vôimalus ymber asuda Venemaale -kus praegusel ajal toimub NSVL-i taastamine.Lauri ei hoita vägisi kinni Eesti Vabariigis.
p
Papi/ 14. mai 2015, 13:21
Okupatsioon - rahvusvahelise õiguse termin mis näeb ette võõra territooriumi sõjalise hõivamise ja enamasti riiklike institutsioonide likvideerimise. Kehtestatakse okupatsioonirežiim ja kodanikel on piiratud õigused. Eesti osales Iraagi ja Afganistani okupeerimisel. Eesti oli NSVL osa ja tema kodanikel olid kõik samad õigused mis tollal võimalikud olid. Lisaks kõrgem elatusstandard, mis saavutati eestlaste oskusele ressursse paremini kasutada.

M
!!!/ 14. mai 2015, 13:14
Mine p..sse idanaaber, võta kaasa sirp ning haamer!
j
Juhan/ 14. mai 2015, 12:54
Oksele ajab selline jutt. Võrrelge meid Soomega. Me olime samal järjel enne sõda ja milline erinevus oli taasiseseisvumisel. See kõik tänu nõukogude võimule. See on täiesti jabur arutleda, nagu oleks olnud ainus võimalus kas Nõukogude või Saksa okupatsioon. Enamus riike Euroopas sai pärast sõda vabaks. Balti riigid olid ainsad riigid, kelle iseseisvust pärast sõda ei taastatud. Sellele ei ole mingit õigustust.
n
noojah/ 14. mai 2015, 12:53
t
Taivo/ 14. mai 2015, 12:49
Ütlen sulle otse Ahto Laur mine PERSSE !
k
KIVIMEES/ 14. mai 2015, 12:42
1000 AASTAT ON LÄÄS TEISITIMÕTLEJAID HUKKANUD!OLEN NÕUKA OJAL KÕIK PEA TASUTA SAANUD!LAULGE OMA KARTULIKOORE LAULU JA ULGUGE SILMIS PISARAD OBAMALE!!!
K
!!!/ 14. mai 2015, 12:42
Keegi siin igatseb Stalini päikest ja sotsialismi viljastavat mõju tagasi! Küllap ikka mõningad sellised, kell vanaisad või isad olid ise küüditajad ja "buržuisid" Siberi saates ja nende varandusu kirja pannes ka omaenda taskut ei unustanud. Ja kes pärast hõivasid ise mõne mahajäänud keslinna korteri või eramu. Ning seejärel olid eluaeg privilegeeritud, nomenklatuursed tegelinskid.
u
uhh-uhh/ 14. mai 2015, 12:40
Milleks siia Põhja- Korea.See meil endal olemas. Pole mõtet niikaugele ronida. Meie riigikogus, valitsuses, kohtusüsteemis, prokuratuuris korruptsiooni rohkem kui Põhja- Koreas.
l
lemps/ 14. mai 2015, 12:40

j
Jaanus/ 14. mai 2015, 12:36
Aadu Must on jahuvarga Toivo Musta vend .
e
elts/ 14. mai 2015, 12:26
kui kesk saab võimule ,tuleb hea nõuka aeg tagasi . see on nüüd avalikult lõpuks välja öeldud , küllap juba ka gulagi taastatakse hoolega.
k
KUULE SIGA SELLINE ???/ 14. mai 2015, 12:15
MINU TEHA OLEKS :::SIIS JUBA SELLISE JUTU EEST ,,VANA ANSIPI ESI--ISA;;;
SAADAKSIN ""TARTU KESK--PARTEILASE --SUNNITÖÖLE MAA ALLA ,,ELU LÕPUNI,,, ,,,JA KOOS KIRKA JA LABIDAGA
PÕLEV--KIVI MAA ALT VÄLJA NORMIDEGA KAEVAMA---ET SUPI KAUSI VÄLJA TEENIB OMA KÄTEGA,,,???
VÕI TÕMBAKS NII VAIKSELT --- KUHUGI PUU KÜLGE RIPPUMA???
K
???/ 14. mai 2015, 12:13
Kas too seltsimees tahab Moskva ees kannuseid teenida või? Teeb silmi nõuka-nostalgilistele venekeelsetele valijatele? Rihib äkki erakonna esimehe kohta? Sel juhul oleks Venemaa toetus hädavajalik. Ega ilma Jakunini miljoniteta tühi kott, see on et tema erakond püsti ei seisa.
a
Alar1/ 14. mai 2015, 12:10
Keskerakond õilistab Vene okupatsiooni, EKRE õigustab Hitleri okupatsiooni, EL surub vägisi peale Aafrika moslemite okupatsiooni. Minu eluajal ei saa vist Eesti kunagi vabaks. Kas ei oleks Kapo meelest viimane aeg kommunistide(KE) ja natsidega(EKRE) midagi tõsist ette võtta?
t
Toomas/ 14. mai 2015, 21:25
Sa tola hoia EKRE koha pealt mokk maas. Muus osas on sul õigus, aga katsu oma pisikesse kolusse siiski ära mahutada teadmine, et EKRE ei ole mingi natside partei, vaid AINUS erakond, mis muretseb tõsimeeli Eesti ja eestlaste tuleviku pärast!
j
jalkafänn/ 14. mai 2015, 12:09
Aitäh mille eest? et venkud tuhandeid inimesi siberisse küüditasid, lisaks palju hukkamisi algaastatel, okupeeritud riikide koloniseerimine, linnade purustamine sõja ajal (Narva on sõjalisest seisukohast õigustatud kuna seal peeti suur lahing, Tartu ja Tallinn aga mitte), Eesti ja eestlaste röövimine igasugusest varast, kultuuri sihilik hävitamiskatse, lisaks "tänu" okupatsioonile jäime muust maailmast hea mitukümmend aastat maha- enne seda olime Soomest isegi ees!
Lisaks on jama jutt et enne sõda oli talunikel ainult hobused ja mõned traktorid ning isegi kui nii oleks olnud, siis see kaalub äkki üles kõik sigadused mis venkud tegid? Talunikud olid vägagi jõukad- vähemalt suuremas osas. Samuti koolide, haiglate, jms kohta ütleks, et kõik see oli suures osas juba enne sõda olemas...
m
muigega/ 14. mai 2015, 12:08
Miks nii tagasihoidlikult kodanik Must? Lauri ju kuulutas partei enamuse arvamust Kas arvate, et Kõlvart, Stalnuhhin või Toom arvavad teisiti?
Aga jah, Eriti tänuväärne on kindlasti ennesõjaaegse EW populatsioonist ligi 20% hävitamine.
v
Võts/ 14. mai 2015, 12:08
Aga meie suurim IME , endine peaminister A. Ansip ongi ju üks neist Tartust. Kas keegi julgeb siis veel vastu vaielda??
Aga Andruselt tahaks tagasi oma osa selelst Kreeka laenust, mida ta suureltlubas, lubades olla isiklik käendja. Aga nüüd saab oma suurt palka selleks kasutada.

j
JUSS/ 14. mai 2015, 12:08
Nutab taga nõukogude võimu? Ilmselt pärineb too seltsimees mingi nomenklatuure parteilase perekonnast, kus omal ajal ei tuntud defitsiiti. Kus oli järjekorrata korter ning autoostuluba, tuusikud, brežnevi pakikesed, eriarstiabi ja kõik muu käepärast. Sel oli muidugi kommunism ja heaelu olemas. Selge, et nüüd tuleb nostalgia peale. Olemine määrab teadmise, naguütlesid omal ajal filosoofidki. Et igaüks näeb asju oma mätta otsast.
m
Milline erinevus?/ 14. mai 2015, 12:07
Enne juhiti meid ida poolt, nüüd lääne poolt. Üks käsumeetod kõik. Enne oli raha, polnud kaupa. Nüüd on kaupa, pole raha. Kumbki okupatsioon pole hea.
a
appi/ 14. mai 2015, 12:05
Tõesti see tegelane paras Põhja Koreasse küüditada, siis ehk hakkab mõtlema, mis loba suust välja ajab...
J
???/ 14. mai 2015, 12:02
Ja Eesti areng oleks ilma sotsialismi viljastava mõjuta selle hobutranspordi juurde jäänudki? Arengut poleks olnudki? Enne sõda oli Eestis kõrgem elatustase kui Soomes. Aga kus oleme me praegu, tänu 50 aastale nõukogude võimule ja Venemaalt tulnud kirjaoskuse ning kultuuri toojatele? Stalinismile ja plaanimajandusele? Need just pidurdasid meie arengut.
m
Mehed ei nuta/ 14. mai 2015, 11:56
Kas Kapo ei peaks tegelema sõjakuridegude pooldajatega?
a
aga tänu NLKP-le on meil olnud omad seltsimehed/ 14. mai 2015, 11:56
Brüsselis ja Strasbourgis,küüditajate ja ärasaatjate omad pojad ja tütred.
Meie nüüdsetel härrastel oli võimalus mitte millegi eest miljonärideks ja omanikeks saada ja on võimalus teha praegune USA osariigimoodine pärismaisest rämpsust tühjaks.
III Reichi ajal poleks see võimalik olnud.
Rämpsu niipalju ei usaldatud
k
14. mai 2015, 11:55
Kes see väärakas jälle välja ujus ?
u
uhh/ 14. mai 2015, 11:49
Tõepoolest korralik õnnetusjuhtum, sellist teksti on isegi raske kommenteerida. Kui Laurile meeldib käsukorras elada ja töötada (ning surra), siis Põhja-Koreas ja mõnel pool mujalgi on see tänapäevalgi täiesti võimalik.

t
tuletan meelde/ 14. mai 2015, 11:43
Jaan Kross ühes saates Tähesära ütles, et kui nõukogude okupatsiooni asemel oleks jäänud saksa okupatsioon, poleks meil kindlasti olnud praegust iseseisvust. Olen täiega nõus
k
Keskparteile/ 14. mai 2015, 11:41
Aitähh, et 60 tuhat inimest Siberisse saatsite!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee