Värsked Tartu uudised

Kodutütardest talgulised leidsid karjäärist mööblit, kodutehnikat ja rehve 

Kristjan Roos, kristjan.roos@linnaleht.ee, 7. mai 2015, 17:39
Mida kõike metsas ei leidu! Foto: Mariliis Õun
Tartumaa kodutütarde jaoks on saanud iga-aastaseks traditsiooniks koristada Luunja kevadlaagri ajal Kabina karjääri ja laagriplatsi.

Kabina karjäär on koht, kus kohalikud ja tartlased käivad kalal, ujumas ning lihtsalt aega veetmas. Kuigi igal aastal korrastavad 170–180 kodutütart karjääri ja selle ümbrust põhjalikult, avaneb alati mai esimesel laupäeval toimuvatel talgutel sama vaatepilt. „Kurb on tõdeda, et igal aastal, mil tagasi läheme, oleme jälle peaaegu alguses tagasi – karjääri ümbrus on prügi täis ning ikka leiab metsa alt hiigelsuuri asju, näiteks madratseid, televiisoreid, kraanikausse jms,” märgib Tartu ringkonna kodutütar ja Lähte rühma juht Pilleriin Kirs.

„Kahju, et inimesed reostavad oma kodumaad, kuid õnneks leidub toredaid inimesi, kes hoiavad meid ümbritsevat puhtana,” avaldas arvamust üks laagrist osa võtnud kodutütar, kes oli talgute ajal koristades leidnud pudeli koos veidra vedelikuga, paari sokke, vee sees olnud vedrumadratsi ja palju tühje pudeleid.

Kirs toob näite, et eelmisel aastal valmis noorkotkaste abiga tahvel, mille kodutütred karjääri lähedale üles riputasid. „Sellel seisab, et siin koristasid kodutütred ja noorkotkad, ning all on palve hoida plats puhas, samuti on seal kõikide koristajate nimed. Kuid tahvli sisse oli löödud auk ning selle alt võis leida suure prügihunniku,” ütleb Kirs pettunult.

Varasematel aastatel on karjäärist leitud isegi näiteks tuukriülikond ja töötav venekeelne raadio, sedapuhku olid aga suurimateks leidudeks mööblitükid, kodutehnika ja rehvid.

„Alates esimesest Teeme Ära! talgupäevast aastal 2007 oleme igal kevadel käinud terve laagritäie noortega ehk umbes 150 tüdruku ja 30 vabatahtliku juhiga ehk Tartumaa kodutütardega Kabina karjääri ümbrust koristamas. Ja igal aastal kohale jõudes on vaatepilt sama kohutavalt prügine. Aga noortes kasvab armastus looduse ja selle hoidmise vastu iga aastaga ning kõigest hoolimata koristatakse vägagi rõõmsas meeleolus ning lootuses, et ühel ilusal kevadel jääme lõpuks ometi tööta,” võttis noorte kodutütarde meeleolud kokku kodutütarde Tartu ringkonna vanema abi Mariliis Õun.

------------------------------

Üle 43 000 talgulise

Tänavusel Teeme Ära! talgupäeval osales esialgsetel andmetel vähemalt 43 026 talgulist. Tartumaal toimus 154 talgut, millest võttis osa kokku 3246 talgulist. Pärnumaal oli talguid 145 ja osalejaid 3209.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee