Värsked Pärnu uudised

Talgupäeval peetakse Pärnus paarkümmend talgut  

Linnaleht, 29. aprill 2015, 15:38
Rannaniitu koristatakse suvel rannakarjamaal tegutsevate mägiveiste heaolu huvides. ANTS LIIGUS
Pärnus korrastatakse 2. mail toimuval talgupäeval randa, rannaniitu, Jannseni aeda, kodutute loomade varjupaika jpt paiku.

Pärnu linnavalitsus kutsub talgupäeval korrastama Pärnu rannaniidu looduskaitseala. Talgulisi oodatakse Harju tänava kaitsealal paikneval teepikendusel tiigi juures kell 10. „Tänavu on talgupäeva eesmärk rannakarjamaalt kokku koguda enne pilliroo eemaldamist rannaniidule tekkinud olmeprügi ning võib-olla on võimalik ehitada ka karjaaeda. Koristustööd on vajalikud rannakarjamaal suvel tegutsevate veiste heaolu tagamiseks ja ala külastajate ning kohalike elukeskkonna parendamiseks,” selgitas Pärnu rannaniidu looduskaitseala korrastamise talgujuht, keskkonnaameti looduskaitse osakonna projektikoordinaator Bert Holm.

Korraldajad soovitavad talgulistel kindlasti kummikud jalga panna ja riietuda ilmast lähtudes. Töövahendid (töökindad, prügikotid jms) on kohapeal olemas. Talgupäevale pannakse punkt kõhutäie sooja supiga ja hiljem on talgulistel võimalik koos ornitoloogiga tutvuda Pärnu rannaniidu vast valminud linnuvaatlustornidega.

Surfarid kutsuvad talgulisi aga laupäeva keskpäeval Pärnu randa promenaadi lõppu, et ühiselt koristada ala, mis jääb promenaadi tagaossa ja Mai elamupiirkonna poole. Reha ja töökindad tuleks kõigil ise kaasa võtta. Pärast koristamist pakutakse lõkke ääres veini ja maitsvat toitu, mis on valminud kohapeal grillmeistri käe all.

 

Talgupäeval saavad pärnakad peale koristamise kaasa aidata kolimise juures. Pärnus kaks aastat tegutsenud prooviruumi, stuudio ning helitehnika renditeenust pakkuva Korter13 meeskond kutsub nimelt appi kolima ja uusi ruume ette valmistama. Praegu tegutsetakse veel Uus 5 asuva hoone keldris, kuid juunis loodetakse end sisse seada endistes Pärnu postimaja ruumides Akadeemia 7.

„Kelder on ju iseenesest hubane, kui aga aknast avaneb vaade linnale, on loomesähvakad hoopis kergemad tulema. Korter13 maailm hakkab suvekuudest paiknema ikka linnasüdames, kuid palju kõrgemal,” ütles üks Korter13 juhatuse liikmetest Laura Arum-Lääts. Talgulistele pakutakse kehakinnitust ja vabapääset peagi välja kuulutatavale peole „Tool Up”, kuhu on lubanud tulla ka Kali Briis, MiaMee ja Wick Blaze. Talgulisi oodatakse kella 11-ks Akadeemia 7 sisehoovi.

Kolmapäeva keskpäeval oli algatuse Teeme Ära! talguveebis registreeritud 20 laupäeval Pärnus toimuvat talgut. Mitmes kohas on talgupäev juba ära peetud, neljapäeval korrastatakse Pärnu Mai kooli tiigi ja Estonia katastroofis hukkunute mälestusmärgi ümbrust.

PÄEVATOIMETAJA

+372 614 4181
linnaleht@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee