Värsked Tartu uudised

Supilinn – tõenäoliselt parim linnaosa elamiseks (4)

Kristjan Roos kristjan.roos@linnaleht.ee, 23. aprill 2015, 15:47
Teisipäeval riputas Kristiina Praakli Tartus üles Supilinna päevade kuulutusi, et peomelust ei saaks osa vaid supilinlased, vaid kõik tartlased ja linnakülalised.  ALDO LUUD
Kuigi reisiajakirjas Travel + Leisure pandi Tartu linnaosa Supilinn kaks aastat tagasi maailma 15 kõige kummalisema linna nimistusse, on Supilinn tartlaste ja ka eestlaste jaoks ilmselt üks mõnusamaid elupaiku.

Selle nädala lõpuni kestvate Supilinna päevade projektijuhi Kristiina Praakli sõnul asub Supilinn küll Tartu kesklinnas, kuid seal on võimalik elada üheaegselt justkui linnas ja maal. Ühest linnaosast teevad erilise linnaosa siiski seal elavad inimesed, ütleb supilinlane Praakli. Tema sõnul tahavad Supilinna elanikud ise oma linnaruumi jaoks midagi ära teha. „Ja muidugi kultuuri- ja kirjanduslik taust. Heanaaberlikud inimesed, kes väärtustavad taaskasutuse põhimõtteid. Supilinlaste hulgas valitseb teatav ärksus, vabadus ja vabameelsus ning soov näidata, et linnaruumis on võimalik teha paljusid asju,” selgitab Praakli.

Samal teemal

Supilinna ajalehe Supilinna Tirin 2012. aasta aprillinumbris iseloomustas näitleja Jüri Lumiste selle linnaosa ainuomast õhustikku: „Supilinn on olnud muudest linnaosadest ikka odavam, napimate mugavustega, kuid see-eest vabameelsem, boheemlikum. Loomingulisem. Olusid trotsiv ja lustakas. Liberaalsem kui teised linnajaod. Siin lubatakse rohkem isikupära ja vallatust.”

Praeguseks on üha enamad inimesed hakanud mõistma, kui tore on Supilinnas elada, seetõttu on linnaosa elanikkond palju muutunud. Praakli märgib, et Supilinna on hakanud hoogsalt lisanduma uusehitisi. Näiteks tema kodutänavasse Kartuli tänavasse on viimastel aastatel kerkinud viis-kuus korrusmaja. Kui varem andsid Supilinnas tooni tudengid ja kultuuritegelased, siis nüüd on juurde tulnud äris tegutsevaid inimesi. Tüüpilise supilinlasena näeb Praakli aga elanikkonna kirevamaks muutumises eelkõige head: kas või Supilinna päevade korraldamine on muutunud põnevamaks, sest kireva ja erineva taustaga korraldusmeeskonna liikmed vaid täiendavad üksteist.

Nagu ikka kulmineeruvad Supilinna päevad laupäeval toimuva festivalipäevaga. Praakli sõnul võib seekordset festivalipäeva pidada sõna otseses mõttes tänavafestivaliks. „Kui eelnevatel aastatel on üritused toimunud pigem Kartuli ja Oa tänava nurgal Supilinna kiigeplatsil, siis selle aasta päevi sügisel ette valmistama hakates tekkis kohe mõte teha sarnane festival nagu Tallinna Uue Maailma tänavafestival,” räägib Praakli.

Festivalimelu jagub laupäeval kahele lavale, kiigeplatsi pealavale ja Emajõe tänava lavale. Just Emajõe tänav peaks kujunema keskseks tänavaks, sest see on laupäeval avatud vaid jalakäijatele. Osaliselt on suletud ka Kartuli ja Oa tänav.

Praakli toob eraldi välja, et tartlastel tasuks kindlasti kohal olla kell 13.30, kui Emajõe tänava laval astub kontsert-performance’iga üles Silver Sepp. See esinemine salvestatakse ka ETV muusikasaate „Mi” tarbeks. Kohe pärast seda, kell 14.15 on Emajõe lava luuletajate päralt, sest algab Jaan Malini korraldatud luulevõistlus SuppSlämm. Kella 17.45-st saab aga Emajõe laval tutvuda uute talentidega. Supilinna päevade täpse kava leiab lehelt www.supilinn.ee/kava2015.

-----------------------------

Tartu Kesklinna kool peab kogukonnapäeva

Pühapäeval toimuva Supilinna päevade avatud hoovide ürituse raames korraldab Tartu Kesklinna kool (Kroonuaia 7) kogukonnapäeva. See on õpilaste, lastevanemate ja kooli töötajate koostöös toimuv pereüritus, kus tegevust pakutakse kõigile. Tegutseb pere pisimate jaoks mõeldud mängutuba, tuuridel saab tutvuda maja arhitektuuriga, samuti võib kaasa lüüa nutiorienteerumises ja töötubades. Kehakinnituseks on avatud mitu kohvikut. Kell 14 tulevad tutvustuste ja üllatustega külla perefilmi „Supilinna salaselts” tegijad.

4 KOMMENTAARI

m
M täna, 05:29
Tahan Sinuga pere luua, last soovin. Ma tõesti väga armastan Sind, kallis oled.
m
M 25. oktoober 2017, 12:08
Ma armastan Sind, Kristiina!
Loe kõiki (4)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 614 4181
linnaleht@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee