Tarbija

Feministlik festival Ladyfest keskendub tänavu õppimisele 

Linnaleht, 26. veebruar 2015, 16:25
Eeva Park on üks neist kirjanikest, kes festivali käigus neljapäeval baaris Tops peetaval kirjandusõhtul arutleb selle üle, kuidas ta on oma teostes puudutanud teemat „Naine ja naine”. TEET MALSROOS
Märtsi esimesel nädalal Tallinnas toimuvale 5. feministlikule festivalile Ladyfest jagub filme, vestlusi, etendusi, muusikat ja pidu. Seekordse festivali muudab eriliseks aga seinast seina ulatuvate õpitubade rohkus.

Ladyfest kestab sel aastal 3.–7. märtsini. Festival algab teisipäeval kell 18 Solarise keskuse Apollos algaja feministi raamaturiiuli avamisega, mida saab külastada nädala lõpuni, ning kirjanik Maarja Kangro räägib oma loomingu ja feminismi seostest. Festivali avapäev jätkub Artise kinos Ameerika lavastaja Desiree Akhavani naljaka ja ausalt seksuaalsusest rääkiva filmiga „Appropriate Behaviour”. Artises linastuvadki festivali lõpuni igal õhtul naisrežissööride feministlikud filmid.

Juba praegu on Tallinnas Hobusepea galeriis avatud näitus „Pussy Envy”, mille raames saab kolmapäeva õhtul kohtuda ja vestelda kunstnike Sadie Leega Inglismaalt ja Annika von Hausswolffiga Rootsist.

Neljapäeval baaris Tops (Soo 15) peetaval kirjandusõhtul astuvad üles prosaistid Mudlum, Kätlin Kaldmaa, Linda-Mari Väli, Maarja Kangro ja Eeva Park, kes räägivad, kuidas nad on oma teostes puudutanud teemat „Naine ja naine”. 6. märtsi õhtul esineb Jaanika Tammaru kultuuriklubis Kelm (Vaimu 1) monoetendusega „Tanknaine”.

 

Õpitoad

Ladyfesti kavas on alati tähtsal kohal olnud õpitoad. „Selle aasta festivali teeb eriti eriliseks õpitubade rohkus, sest sellises mahus ja variatiivsuses ei ole neid varem kavas olnud,” ütleb festivali üks korraldajaid Nele Laos. „Näiteks saab tutvust teha naistemaadlusega, transaktivismiga, õppida kodutehnikat parandama, vaatlema linnaruumi sooaspektist, uurida naise rolli arvutimängukultuuris ning katsetada loojutustamise võtetega identiteediotsingute võtmes.” Õpitubadesse registreerimine on festivali kodulehel avatud.

 

Feminiinne lõpupidu

Festivali lõpetab 7. märtsil teada-tuntud Ladyfesti lõpupidu kultuuriklubis Kelm. Eesti artistidest astuvad üles räppar Tiiu, Mystique koosseisus Hannaliisa Uusma, Sigrid Mutso ja Brigitta Davidjants ja intellektuaalrokkiv Hello Killu. Soome esineja P.I.L.T. kasutab loomingus punki, alternatiivrokki ja töölislaule ning Eva & The Singers võtab muusika loomiseks appi õmblusmasinad.

Korraldajad kutsuvad festivalile kõiki, sõltumata soost, vanusest või rahvusest. Enamik üritusi on tasuta, kinno, etendusele ja peole pääseb piletiga. Vaata lisa festivali kodulehelt www.ladyfest.ee.

 

Naiste tegemistele pühendatud festival

Ladyfestid on maailmas toimunud juba üle 10 aasta. Tegemist on naiste loodavale kultuurile ja naiste tegemistele pühendatud festivaliga, millel on sotsiaalne värving.

Eestis toimub Ladyfest sel korral viiendat korda. Ladyfest Tallinn on korraga nii liikumine kui ka üritus, mille idee on luua keskkond, kus naised ning traditsioonilises soosüsteemis ja rolliootustes kahtlevad inimesed saavad üles astuda ja oma teadmisi, kogemusi ja loomingut jagada. Samuti pakub festival feminismist ja võrdõiguslikkusest huvitatutele nädalaks väljaspool sotsiaalmeediat asuvat kohtumispaika.

Ladyfesti korraldatakse vabatahtlikkuse korras. Korraldustoimkonda kuuluvad Nele Laos, Aet Kuusik, Brigitta Davidjants, Birgit Pajust, Paula Maria Vahtra, Liis Turu, Mari Peegel, Diana Pashkovich, Greete Kõrvits jt.

Samal teemal

11. aprill 2017, 04:00
FEMINISMI OKKALINE ALGUS: Eesti esimest naisteajakirja loeti salaja aidanurgas
4. märts 2015, 07:00
Feministid peavad Tallinnas festivali

PÄEVATOIMETAJA

+372 614 4181
linnaleht@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee