Värsked Tallinna uudised

Tallinna tänavavalgustust haldab nüüdsest Elektrilevi 

Toimetas Kristin Aasma, 2. veebruar 2015, 13:39
Tänavavalgustus Tallinnas.Foto: MATI HIIS
Alates 1. veebruarist 2015 haldab Tallinna tänavavalgustust Elektrilevi, mille partneriks tänavavalgustuse ehitus- ja hooldustöödel on elektritööde ettevõte Empower.

Tänavavalgustuse rikete ja muude teemakohaste küsimistega palutakse pöörduda ööpäevaringselt rikketelefonile 777 1010 või e-posti aadressil. Lisaks vahendab linnakodanike tähelepanekuid jätkuvalt Tallinna abitelefon 1345, vahendas Raepress.

Samal teemal

"Tallinna Kommunaalameti poolt läbiviidud Tallinna tänavavalgustuse haldamise ja hooldustööde hanke võitsid möödunud sügisel ühispakkumuse esitanud Elektrilevi ja Empower, kes tagavad 1. veebruarist 2015 pealinna 55 541 valgustiga tänavavalgustuse süsteemi toimimise," selgitas Tallinna abilinnapea Kalle Klandorf . "Nende kahe firma ühispakkumine osutus parimaks eelkõige seetõttu, et suures osas on tänavavalgustuse võrk sarnane elektrivõrguga ning juba täna on Elektrilevil üle 8000 posti, mida kasutatakse nii elektrivõrgu kui ka tänavavalgustuse tarbeks. Lisaks on elektri- ja valgustusvõrgul veel mitmeid sarnaseid tegevusi nagu projektide kooskõlastamine, tehniliste tingimuste väljastamine, kaitsevööndis tehtavate tööde järelevalve, hooldus, remondikavade koostamine jms," lisas Klandorf.

"Põhjamaades on linnade tänavavalgustus- ja elektrivõrk on tihtipeale sama ettevõtte hallata, siit ka meie initsiatiiv sarnast mudelit kasutada," selgitas uuele tegevusalale sisenemist Elektrilevi juhatuse liige Jaanus Tiisvend. "Tänavavalgustus loob võimaluse juhtimiskeskuse ja rikkemeeskondade ressursi paremaks kasutamiseks. Näiteks saab elektrivõrgu rikete puudumisel rikkemeeskondi täiendavalt valgustustöid tegema suunata.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
linnaleht@linnaleht.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee