Värsked Tartu uudised

Koolikotijooks tuletab meelde, et lapsed on jälle liikluses 

Kristjan Roos kristjan.roos@linnaleht.ee, 28. august 2014, 16:46
Koolilapsed annavad koolikottidega mõista, et on tagasi linnas ja juhtidel tuleks nendega arvestada.  KALEV LILLEORG
Nagu ikka pakutakse õpilastele Tartu kesklinnas 1. septembril palju huvitavat: traditsiooniliste ürituste kõrval on tänavu kavas ka koolikotijooks ja küpsisetordi meisterdamine.

Kui varasematel aastatel on Tartus tarkusepäeva üritust korraldanud Lille maja, siis tänavu tegelevad sellega Anne noortekeskuse töötajad. Seekord sündis idee korraldada alg- ja põhikooliõpilastele koolikotijooks. Vanusegruppide kaupa joostava 100-meetrise distantsi start asub Kalevi šokolaadipoe ees ja joostakse suunaga Kaubamaja poole. Registreerimine algab kell 12, jooks kell 14.

„Oleme jooksu korraldanud koos olümpiakomiteega. Kuna tänavu on liikumisaasta, siis saab niimoodi rõhutada liikumist. Aga sama oluline on tõmmata tähelepanu kooliaasta algusele ehk tuletada täiskasvanutele meelde, et nad pööraksid rohkem tähelepanu tagasi linna pöördunud noortele. Eesmärk on ju ikkagi see, et noored oleksid nähtavad ja liiklusõnnetusi juhtuks vähem,” selgitab tarkusepäeva üks korraldajaid Janne Puks.

Ta ise on kogenud ja ka tuttavatelt kuulnud, et septembri alguses juhtub Tartus paraku tavapärasest enam õnnetusi. „Algklasside lapsed muidu võib-olla eriti liikluses üksi ei liigu, aga nüüd on nad liikluses. Nendega tuleb arvestada ja sellele tuleb tähelepanu juhtida. Võib ju olla, et need, kel lapsi ei ole, ei oskagi muidu arvestada, et liikluses on uisapäisa ringi tormavaid lapsi,” tõdeb Puks.

Veel enne koolikotijooksu algust hakatakse Tartu Kaubamaja peasissekäigu juures meisterdama küpsisetorti. Kalev andis jütsidele küpsised ja Salvest moosi ning seega valmib vähemalt 10 meetri pikkune ja neljakihiline küpsisetort.

--------------------------------------

Õpitoad ja debatid

*Tarkusepäeva puhul on Tartu Kaubamaja kõrval suure telgi all avatud õpitubade ja teadmiste allee. Seal pakuvad asutused ja organisatsioonid noortele mitmesuguseid tegemisi, võib kaasa lüüa õpi- ja töötubades ning uurida infot huviringide, trennide ja muu kohta. Allee on avatud kella 12–18.

*Sealsamas suure telgi lähedal asub ka pealava, kus on kavas noortedebatid (Tartu noortevolikogu ja Eesti Noorteühenduste Liit), impro- ja teadusteater, võitluskunstide demonstratsioon, mälumäng ning tantsuetendused ja kontserdid (Tähtvere tantsukeskus, Error tantsukool, JJ Street jt).

*Vaata kogu ürituse kava lehelt annenk.ee/tarkusepaev.

PÄEVATOIMETAJA

+372 614 4181
linnaleht@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee