Epp Maria Kokamägi on üks neist kunstnikest, kes oma teose näitusele ja oksjonile paneb. (TIINA KÕRTSINI)

Esmaspäeval avatakse loomade varjupaiku koondava Varjupaikade MTÜ eestvedamisel Pärnus Port Artur II keskuses näitus „Pärnu kunstnikud varjupaiga heaks”, mis tipneb 14. juunil heategevusliku oksjoniga.

Ettevõtmise abil on plaanis koguda raha Pärnu varjupaigas peavarju leidvate kodutute koerte elutingimuste parandamiseks.

Näitusele ja oksjonile toovad oma töid paljud Pärnumaaga seotud ja Eestis laiemalt tuntud kunstnikud: Piret Bergmann (Pusa), Mart Sander, Epp Maria Kokamägi, Reti Saks, Kaie Kal, Ly Saat, Rait Pärg, Flo Kasearu, Tiiu Kimber, Mila Balti, Heli Tambur, Andrus Joonas, Kaili Viidas ja hobikunstnikud Pärnu kunstiklubist.

Varjupaikade MTÜ Pärnu varjupaiga juhataja Mari Hagi sõnul on Pärnu kunstiinimeste algatus väga teretulnud. „Loodame, et tuntud kunstnike kaasalöömine ja ilusad teosed tekitavad suurt huvi nii näituse külastajates kui ka võimalikes ostjates ning me saame oma eesmärke paremini ellu viia.”

Varjupaikade MTÜ üldjuhi Triinu Priksi sõnul oli majanduslanguse aeg varjupaikade jaoks üsna keeruline, kuid aja jooksul on ühingu selja taha koondunud toetav kogukond.

Näitus on avatud kaks nädalat ja lõpeb oksjoniga. Saadava tulu eest loodetakse valmis ehitada Pärnu kodutute loomade varjupaiga koertemaja.

2 kommentaari

A
aivarkurvits@gmail.com aivarkurvits@facebook.com  /   06:25, 15. juuni 2014
tere eiletegin linnalehelähti. . ning ,mida ma näenalgul oli küll lugemist kuidmida, lehte süvenesin. seda reeklaami oli nii palju ,et üle mõistuse kas pärnulinnalehel polegi midagi enam kirjutada. ?oleks võinud kirjutada teede ehitusest ja remondist .mis hakkab pärnulinnapiirist tammiste külapoole.ning seal toimuvast. ,et oma poppulaarsust võitatagasi. lugupidamisega a kurvits
A
Ants Rannula  /   08:37, 22. juuni 2014
Kuradimalt ilus oleks olnud lugeda,et ehitatakse hütike kodututele inimestele. Ju siis on koerad ,kassid tähtsamad kui INIMENE!
Natukenegi inimesearmastust "loomaarmastajad" !!!

Kontakt

Telefon +372 614 4181
linnaleht@linnaleht.ee

Linnaleht sotsiaalmeedias