Värsked Tartu uudised

Tartu Supilinnas on välja kujunenud õhustik, mis teeb vabaks 

Kristjan Roos, 20. aprill 2012, 00:00
Supilinna päevadest on Tartus kujunenud meeleolukas sündmus.   ALDO LUUD
Supilinlased peavad pühapäevani oma linnaosa suurejoonelisi päevi – ja miks ka mitte, sest raske on leida mõnd Supilinna elanikku, kes poleks oma kodukandiga rahul.

“Supilinn on olnud muudest linnaosadest ikka odavam, napimate mugavustega, kuid see-eest vabameelsem, boheemlikum. Loomingulisem. Olusid trotsiv ja lustakas. Liberaalsem kui teised linnajaod. Siin lubatakse rohkem isikupära ja vallatust.” Just nii kirjutab Supilinna ajalehe Supilinna Tirin aprillinumbris näitleja Jüri Lumiste.

Supilinna Seltsi esimees Mart Hiob lisab Linnalehele, et Supilinnas on talle kõige rohkem rõõmu teinud inimesed, kes hoolivad teistest ja iseendast. “Meile seltsis tundub, et oleme suutnud nende inimeste ringi laiendada, kes vaatavad oma elukeskkonnale laiemalt kui vaid oma korter või maja. Kes mõtlevad kaasa ja tunnevad Supilinnas elamisest täit rõõmu. Tore on tervitada hommikuti koeri jalutavaid naabreid ja kuulda, et neil läheb hästi,” märgib Hiob. Sarnase mõtte käib Supilinna Tirinas välja Rein Pakk: Supilinnas pole võõraid, on vaid supilinlased. “Omad kunstnikud, pätid ja mutid, pärimusmuusikud ja pärimusjoodikud,” leiab Pakk.

Suuri probleeme pole

Mis ikkagi teeb Supilinnast hea elukeskkonna? Hiob arvab, et eelkõige väga hea kombinatsioon linna ja maa voorustest koos tugeva vahetu ajaloolise taustaga. “Supilinnas on välja kujunenud õhustik, mis teeb vabaks, seda just mõtetes, aga teisi austavates piirides ka tegudes,” on Supilinna Seltsi juht rahulolev. Ta on ka veendunud, et kiiret lahendust vajavaid suuri probleeme praegu Tartu ühes omapärasemas linnaosas ei ole. “Häirivad võivad olla liiklusega kaasnev müra ja tolm, samamoodi õlletehase müra, aga need on pigem teisejärgulised, kui elad maailma parima linna parimas linnaosas.”

Kuigi supilinlased võivad oma elukohaga rahul olla, ei tähenda see seda, nagu kavatseks Supilinna Selts loorberitele puhkama jääda. Hiobi sõnul on eelolevatel kümnenditel seltsi suurimaks väljakutseks senise Supilinna arengu jätkamine. “Supilinnal kui kesklinna lähedal asuval linnaosal on oht muutuda elitaarseks piirkonnaks, kuhu suudab kodu osta vaid jõukam rahvas. Tahame seda ära hoida, sest elanike tausta mitmekesisusel on Supilinna õhustiku loomisel kandev roll,” märgib ta. 

Uhked Supilinna päevad

Reede on supipäev

Kell 12 pakuvad Supilinna Selts, Põltsamaa Felix ja naiskodukaitse Tartu ringkond linnarahvale Raekoja platsil suppi.

Kell 18 algab ringkäik Supilinnas (kogunemine Herne 25 maja juures). Märgitakse ära Supilinna 2012. aasta parim maja ja külastatakse eelmiste aastate parimaid.

Laupäev on platsipäev

Kell 12.30 algavad kontserdid Kartuli-Oa tänava nurgal Emajõe ääres. Bändide etteasted lõpetab kell 21.30 J.M.K.E.

Kell 12 saab Riku kuju juurest Tähtvere ja Marja tänava nurgal alguse Supilinna paraad. Peetakse täikat ja saab uudistada rändavat lodjakoda.

Pühapäev on avatud hoovide päev

Kella 12–20 on supilinlased avanud oma uksed, väravad, hoovid, pööningud ja südamed.

Loe päevade kohta lisa lehelt www.supilinn.ee.

PÄEVATOIMETAJA

+372 614 4181
linnaleht@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee