Tarbija

Tublimad lapsed saavad krooli selgeks poole aastaga 

Küsinud Jevgenia Izotova, 2. märts 2012, 00:00
Vanemad võiksid oma lapsele õpetada vette väljahingamist ja vee all hinge kinnihoidmist ning teha muid lihtsamaid veega kohanemise harjutusi, soovitab ujumisklubi Orca Swim Clubi IV kategooria ujumistreener Merli Didvig.

Mida peaksid teadma vanemad, kes kavatsevad ise oma lapsele ujumist õpetada?

Selleks, et vanem saaks ise oma last õigesti ujuma õpetada, peavad tal olema samad teadmised kui ujumistreeneritel. Valesti ujuma õpetatud last on hiljem raske ümber õpetada ja kokkuvõttes võtab ujuma õppimine kordades rohkem aega.

Millises vanuses laps on piisavalt taibukas, et hakata ujuma õppima?

Üldjuhul on viieaastane laps võimeline õppima lihtsamaid ujumistehnikaid. Enne seda tasuks aga kindlasti lapsega regulaarselt vees käia, et ta harjuks veega ja tunneks ennast vees vabalt, hirmudeta.

Millest peaks alustama?

Alustada tuleb veega kohanemise harjutustest, vette väljahingamisest, vee all hinge kinnihoidmisest. Seejärel tuleks lapsele õpetada veetunnetusharjutusi, ujuvusharjutusi, libisemist, sukeldumist ja õiget jalgade tööd. Sellele järgneb jalgade töö ühendamine õige hingamisrütmiga, käte töö õpetamine ning lõpuks ujumisviiside õpetamine.

Kas selleks, et laps hoiaks end vee peal, peab kasutama abivahendeid, või need hoopis segavad?

Seda saab kogemuste põhjal hinnata, millised abivahendid aitavad ujuma õppimisele kaasa ja millised seda takistavad. Kuna selliste ujumistarvete valik on turul väga suur, siis soovitan vanematel ujumistreeneritelt enne abivahendi ostmist selle kohta nõu küsida.

Kui laps juba natukene oskab ujuda, siis kuidas tema oskusi arendada?

Kui laps on omandanud õige ujumistehnika, tuleks tal ujumisega kindlasti jätkata, et õpitu kinnistuks. Paljude tehnikaharjutustega saab ujumise ja ujuma õppimise huvitavamaks muuta, ka treeningharjutuste hulk on piiritu.

Kui palju aega kulub sellele, et kuue- kuni seitsmeaastane laps hakkaks ujuma?

Kuue- kuni seitsmeaastased lapsed õpivad kaks korda nädalas ujumas käies selili ujumise tehnika selgeks kahe-kolme kuuga. Krooli omandamine võtab aega kauem, tublimad saavad selle aga selgeks juba poole aastaga.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee